У Львові неповнолітні діти, батьки яких загинули від ракетних ударів росіян, отримуватимуть від міста 30 тисяч гривень

  • 14.12.2023, 15:57
  • Пресслужба ЛМР
Діти, які втратили одного з батьків через ракетні удари росіян по Львівській області та Львову, отримуватимуть від міста фінансову підтримку. Йдеться про щорічну одноразову допомогу в розмірі 30 тисяч гривень кожній дитині до досягнення її повноліття. Програму затвердили сьогодні на сесії Львівської міської ради.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

У Львівській громаді на сьогодні мешкає 10 дітей цієї категорії: усі вони отримуватимуть щорічну адресну допомогу 30 000 грн.

«Цю ініціативу ми напрацювали з кількох міркувань. Але, насамперед, задля того, щоб допомоги дітям, які залишились без одного з батьків. Адже в деяких сім’ях на утриманні залишилось декілька дітей. Наша програма запрацює уже наступного року. А кошти скеровуватимемо дітям до досягнення ними вісімнадцятирічного віку. При цьому, по 30 тисяч гривень отримуватиме кожна дитина у родині», - розповів в.о. керівника управління соціального захисту Львівської міської ради Олексій Неділя.

Нагадаємо, що за останні два роки російська федерація неодноразово обстрілювала Львівську область та Львів. Зокрема, торік окупанти здійснили авіаудар по Міжнародному центру миротворчості та безпеки, що на Яворівському полігоні у Львівській області. Внаслідок атаки загинули військовослужбовці: без батька залишилось 6 дітей. Також у 2022 році ракети окупантів влучили у станцію технічного обслуговування автомобілів: загинули 4 працівників станції, серед загиблих – мешканець Львова. У загиблого було 3 дітей, з яких 1 – неповнолітня. А під час атаки дронів-камікадзе на Львів у вересні 2023 року, було знищено складські приміщення, де зберігалася гуманітарна допомога. Тоді загинув батько 3-х неповнолітніх дітей.  

Програму соціального захисту дітей, батьки яких загинули внаслідок ракетних ударів зі сторони країни-агресора російської федерації, напрацювали в управлінні соціального захисту Львівської міської ради. Щоб отримати допомогу, представник дитини має подати до  управління соціального захисту пакет документів. Програма вступає в дію з 2024 року.

Нагадаємо, раніше у Львові прийняли програму допомоги дітям, батьки яких загинули на війні чи отримали важку інвалідність (1-ї групи) внаслідок війни. Щороку місто надаватиме 50 тисяч гривень на навчання та оздоровлення дитини – до досягнення її повноліття. Перші 204 дитини вже отримали таку допомогу, прийом заяв триває (документи приймає Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарській, 41).