У міськраді навчають ветеранів вести бізнес: стартував новий набір (відео)
“Після звільнення я заснував свій бізнес - це сімейна ферма з розведення перепелів “Перепілка на дубовому листі”. Ми запустили повний цикл виробництва: від яйця до яйця перепелів. Адже сьогодні галузь птахівництва дуже затребувана, особливо після знищення Чорнобаївської фабрики. М’ясо та яйця перепела поживно цінніші та більш вітамінно насичені, ніж курячі”, - каже Ігор.
А після навчання учасники можуть податися на конкурс грантової підтримки і отримати до 300 тис. грн на розвиток свого бізнесу.
Також навчається вести свою справу Роман Огнєнний, ветеран 93 ОМБр “Холодний яр”. У 2014 році чоловік з родиною переїхав з рідного Донецька до Харкова. На початку повномасштабного вторгнення пішов до війська. А після поранення вирішив повернутися до власної справи - вирощувати зелень.
“Ми орендували ділянку в передмісті Львова, село Грімне. Там є 50 квадратних метрів. Зараз ми починаємо працювати, в теплиці висадили цибулю. А з наступної весни ми плануємо розширяти виробництво. Окрім цибулі ще будемо вирощувати петрушку, щавель, базилік синій та зелений і руколу. Щоб якщо вам треба різної зелені для салату, ви могли взяти у нас все необхідне”, - розповідає Роман.
А у дружини ветерана Ольги Вовкогон є ідея створити студію з виробництва артбуків, мистецьких видань та каталогів. Один такий - “Клюфас. Кобенко. Артбук” вона вже розробила.
Так це про пам’ять, але ми щиро сподіваємося, що буде більше можливостей видавати артбуки про митців, які зараз воюють, і загалом про українських митців ще за їхнього життя”, - каже Ольга.
В рамках проєкту “Відвага до бізнесу” у Львівській міській раді вже пройшли навчання пів сотні ветеранів та їх рідних.
“За допомогою наших донорів, чеської організації “Людина в біді”, ми маємо можливість проводити такі навчання та надати комплексну підтримку сотні людей протягом цілого наступного року. Йдеться як про фінансову підтримку - це грант, який надається містом і нашим донором, чеською організацією “Людина в біді”, так і про навчальну складову - це тренінги, які ми проводимо. А ще маємо консультаційну і менторську підтримку для ветеранів, які подадуться на отримання гранту.
Я думаю, це наш обов’язок і це те, що ми повинні зробити. Адже кожен ветеран, який почне свій бізнес, він відкриє “ФОП”, буде платити податки, які будуть заходити до нас в бюджет. Якщо він візьме на роботу нових працівників, це знову ж таки податки, а люди будуть отримувати зарплату. Тобто це добре, як для ветеранського бізнесу, так і для економіки Львова загалом”, - розповідає Інна Свистун, директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.
Нагадаємо, у Львівській міській раді діє програма ваучерної підтримки для започаткування чи розвитку власної справи ветеранів чи їх рідних. Минулоріч 30 ветеранів та їхніх дружин отримали до 300 тисяч гривень ваучерної підтримки на свій бізнес, а цьогоріч сертифікати отримали ще 53 ветерани та їх рідні. Загалом Львівська міська рада пропонує вже 13 видів ваучерів для допомоги підприємцям.
Також у Львові запрацювала мапа ветеранського бізнесу. Тут можна знайти підприємства, засновані ветеранами та їх рідними. Мапу створили працівники департаменту економічного розвитку Львівської міської ради з метою підтримки та промоції підприємств, заснованих ветеранами. Ветеранів-підприємців та їх рідних запрошують заповнювати форму за посиланням, щоб ваш бізнес також розмістили на мапі.




