Ви тут: 

Роботодавцям та найманим працівникам

Львівська міська рада звертається до роботодавців та працівників щодо належного оформлення трудових відносин.

 

                   Наголошуємо: Конституція України гарантує кожному громадянину право на заробітну плату,

                   не нижчу від визначеної законом.

З 01 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати не може бути меншим, ніж 4 173 гривні (відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік»).

Нагадуємо, що мінімальна заробітна платня - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. 

Шановні роботодавці! Звертаємося до Вас з проханням дотримуватись трудового та податкового законодавства, здійснювати нарахування заробітної плати на рівні середньої по м.Львові, яка у III кварталі 

Шановні працівники! Подбайте про те, аби отримувати оплату офіційно і убезпечити себе. Якщо заробітна плата виплачується «в конверті» і роботодавець не сплачує із цієї зарплати страхові внески, то цей період не буде врахований до страхового стажу та відповідно розмір пенсії буде меншим. Сплачуючи пенсійні внески в мінімальному розмірі, можна розраховувати тільки на мінімальну пенсію.  

Вимагайте виплати заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не стійте осторонь при порушенні Ваших прав! Ваше сучасне і майбутнє залежить тільки від Вас!

Якщо Ваш роботодавець змушує переходити на неповну зайнятість чи працювати нелегально звертайтесь  на гарячу лінію міста: 15-80 чи (032) 297-58-48.

Консультації з питань застосування законодавства про працю та зайнятість населення можна отримати в інспектора праці Львівської міської ради (за адресою: м.Львів, пл.Ринок,1, каб.537, тел. 235-47-23). 

Пам’ятайте: нелегальна заробітна плата обов’язково матиме негативні наслідки, а саме: для роботодавців – штрафи та кримінальну відповідальність, для працівників – відсутність пенсії та соціальну незахищеність. 

Департамент економічного розвитку Львівської міської ради