Архітектурний конкурс на проєктну пропозицію нового будівництва комплексу багатоквартирних житлових будинків на вул. І. Миколайчука у м. Львові

• 19.10.2022, 11:26
  • управління архітектури та урбаністики
У Львові оголошено Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію нового будівництва комплексу багатоквартирних житлових будинків на вул. І. Миколайчука.

Учасникам конкурсу пропонується розробити проєктну пропозицію комплексу багатоквартирних житлових будинків на двох земельних ділянках з прибудованими приміщеннями громадського призначення. Проєктовані обʼєкти на першому етапі призначені для проживання осіб, що проходять реабілітацію у місті Львові. Проєктоване житло покликане стати частиною Національного реабілітаційного центру «Unbroken». Також в складі комплексу передбачається створення центру соціальної та професійної адаптації та дитячого центру. Будинки зможуть використовуватися для вирішення проблеми житлового забезпечення соціально вразливих категорій населення.

Архітектурний конкурс на визначену тему проводиться з метою пошуку кращого архітектурно-містобудівного рішення для житлового комплексу у одному із районів міста, що активно розвивається. Збоїща — житловий мікрорайон на півночі Львова, що за останні роки отримав новий імпульсу розвитку.

Територія, де розташовано ділянку проектування - є одним із житлових мікрорайонів визначених у ДПТ (МК-1). У західній частині цього мікрорайону, зі сторони вулиці Орлика, зараз проводиться житлове будівництво. Натомість східна та північно-східна частини мікрорайону без забудови. Очікується, що проектований об’єкт задаватиме архітектурне вирішення на цьому відрізку вулиці І. Миколайчука та стане зразковим з точки зору обʼємно-просторовго рішення. Саме тому учасникам конкурсу необхідно розробити загальну концепцію розвитку забудови, що слугуватиме обґрунтуванням для прийнятих рішень. Між західною та східною частина цього мікрорайону розташовано парк та комплекс освітніх територій (проектована загальноосвітня школа на 1500 учнів та дошкільний навчальний заклад на 190 місць). Учасникам необхідно врахувати цей аспект, забезпечивши зв’язок із ними та планувально узгодити рішення проектованого об’єкту та об’єктів інфраструктури, передбачених детальним планом території.

Важливим аспектом є вулиця І. Миколайчука, що підлягає реконструкції. У 2022 році містом було проведено архітектурний конкурс та визначено майбутній проект. Визначальною особливістю проекту є продовження трамвайної лінії від вул. А. Лінкольна. Таким чином майбутнє житло буде забезпечене транспортним сполученням з іншими районами міста. Крім того проект передбачає наявністю велосипедної інфраструктури та людино орієнтований дизайн.

Учасникам конкурсу рекомендується звернути увагу на наступні аспекти:

• зв’язок з Лікарнею Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова (колишня лікарня швидкої допомоги);
  • контекст території, його проектоване та існуюче оточення, включаючи об’єкти передбачені в ДПТ;
  • доступність та інклюзія для маломобільних груп населення;
  • природні / ландшафтні особливості території, що, за можливості, зможуть бути використані у проектних рішеннях;
  • енергоефективність та альтернативні шляхи енергозабезпечення;
  • екологічність архітектурних рішень та створення здорового житлового середовища, що сприятиме фізичному та психічному благополуччю мешканців.

Особливістю конкурсного завдання для архітекторів є розроблення конструктивної схеми проектованих обʼєктів з використання збірних елементів, з метою пришвидшення реалізації.

Основні терміни конкурсу:

30.10.2022 р., 17.00 год. — останній термін реєстрації на конкурс.

02.12.2022 р., 17.00 год. — останній термін подачі конкурсних проектів.

05.12.-16.12.2022 р. — проведення засідання журі, визначення переможців конкурсу.

Призовий фонд конкурсу складає 600 000 грн. У конкурсі визначено три премії:

перша премія — 260 000 грн.

друга премія — 200 000 грн.

третя премія — 140 000 грн.

До участі в конкурсі запрошуються архітектори та групи архітекторів з досвідом реалізації комплексів багатоквартирних житлових будинків середньої поверховості в умовах нових містобудівних утворень. Наявність реалізованих багатоквартирних житлових будинків є однієї із кваліфікаційних вимог до учасників конкурсу.

До складу журі конкурсу увійшли:

Антон Коломєйцев  — начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, головний архітектор міста, м. Львів;

Юрій Столяров — архітектор, головний архітектор проектів ДПІ «Містопроект», делегований член спілки архітекторів України, м. Львів;

Наталя Зінчук — архітекторка, головна архітекторка проектів компанії «Зелемінь», м. Львів (за згодою);

Віктор Зотов — архітектор, засновник освітньої платформи та школи CANactions, керівник архітектурного бюро «Zotov&Co», м. Київ (за згодою);

Дмитро Васильєв — архітектор, СЕО, співзасновник та головний архітектор компанії «Архіматика», м. Київ (за згодою);

Марко Савицький — архітектор, засновник та керівник архітектурного бюро «Savytskyy Design», м. Львів (за згодою);

Ігор Гнесь — архітектор, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри архітектурного проектування та інженерії Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка», м. Львів (за згодою);

Із програмою та умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1XgVjwuUsb_PRGwGOmZNWvH_HWF_6pg59?usp=sharing

Для участі у конкурсі необхідно заповнити форму за посиланням.

Контактна інформація конкурсу: uau.lmr@gmail.com.