Що робити, якщо оголосили повітряну тривогу

Важливо розуміти, що під час війни жодних навчальних сирен бути не може. Повітряна тривога – це загроза ворожих ударів з повітря. Тому як тільки сповістили про тривогу – одразу ховайтесь у найближче укриття, бо це може врятувати ваше життя.

«В Україні – війна, і зараз немає абсолютно безпечних міст. Тому вкотре наголошуємо і просимо усіх мешканців: якщо ви чуєте сирену – одразу йдіть в укриття. Це дуже проста річ, і саме вона може врятувати ваше життя», - акцентують у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони.

Почувши тривогу, вимкніть світло, газ та воду, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Залишайтеся там до наступного сигналу сирени, яка сповістить про відбій тривоги.

Про тривогу оперативно сповіщають:

– телеграм-канал «Оповіщення ЦЗ»: https://t.me/dczloda

– мобільний додаток «Повітряна тривога» (застосунок можна завантажити у Google Play Market (https://bit.ly/3K5TQZH) або AppStore (https://apple.co/3Mbe99S)

Цей застосунок не вимагає реєстрації, персональних даних та не використовує геолокацію, а також працює у «сплячому» та беззвучному режимах смартфона.

Можна також зателефонувати на безкоштовний телефон 0800600491, або ж увімкнути радіо чи телебачення, щоб прослухати термінове повідомлення (телеканали «Перший Західний», «ПравдаТУТ Львів» та НТА або радіо «Перше» в FM-діапазоні 88.2 МГц, радіо «Львівська хвиля» в FM-діапазоні 100.8 МГц, радіо «Люкс» в FM-діапазоні 104.7 МГц, радіо «Вголос» в FM-діапазоні 107.2 МГц або радіо «Незалежність» в FM-діапазоні 106.7 МГц).

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Перша сирена сповіщає про початок «повітряної тривоги». Натомість друга сповіщає про її відбій.