Інформація про заходи з укриття мешканців міста Львова в захисних спорудах

          За останній час значно збільшилося кількість звернень на адресу виконавчих органів Львівської міської ради щодо наявності, стану і порядку використання захисних споруд на території м. Львова, а також організації заходів з укриття населення в них.

 З цього приводу управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Львівської міської ради надає коротку інформацію про організацію укриття працюючого персоналу та населення в захисних спорудах і укриттях у відповідності до вимог Кодексу цивільного захисту України, Державних будівельних норм ДБН В.1.2-4-2006 та інших нормативних документів.

              Захист працюючих робітників і службовців (найбільшої працюючої зміни) підприємств, установ та організацій, які продовжують свою діяльність в особливий період, а також працюючої зміни чергового і лінійного персоналу підприємств, установ, закладів, які забезпечують життєдіяльність категорованих міст та об’єктів, повинен передбачатись у сховищах (захисні споруди різних форм власності) та укриттях. Відповідальність за організацію заходів і утримання відповідних укрить для них несуть керівники підприємств, установ та організацій.

            Захист населення  здійснюється у створеному фонді захисних споруд простішого типу, підземного простору - підвальні приміщення, підземні переходи, підземні автостоянки, метрополітен, гірничі виробки тощо, після відповідного дообладнання в підготовчий період, за що відповідають органи місцевого самоврядування.

            Укриття простішого типу – це споруди, які забезпечують захист людей від світлового випромінювання і уламків зруйнованих будинків, а також понижують дію проникаючої радіації, ударної хвилі вибуху і радіоактивного випромінювання на зараженій території.

            До укриттів простішого типу також належать спеціально збудовані щілини, бліндажі а також підвали та інші заглиблені приміщення, які пристосовуються  для захисту людей при введенні «особливого стану» на протязі 12-24 год..

           Створення фонду захисних споруд здійснюється завчасно, шляхом:

а) комплексного освоєння підземного простору господарського призначення в інтересах захисту населення, як то:

- пристосування під захисні споруди підвальних приміщень у будівлях та спорудах, що будуються або вже існують;

- пристосування під захисні споруди окремо стоячих заглиблених споруд, що будуються або вже існують;

б) пристосування під захисні споруди приміщень в цокольних будівлях та спорудах, що будуються або вже існують.

            Захисні споруди та укриття повинні розташовуватись в межах радіусу збору осіб, що укриваються на відстані від 200 до 500 метрів.

          Станом на 20 березня 2014 р в м. Львові, у відповідності до відпрацьованих розрахунків укриття населення районів,  наявні площі найпростіших укрить забезпечують потребу у повному обсязі.

          Інформацію про наявність таких укрить в конкретному житловому мікрорайоні, а також розрахунок укриття мешканців житлових будинків мешканці міста можуть отримати в ЛКП (ЖЕК) за місцем проживання або у відділі житлового господарства районних адміністрації.