Обережно! Бурульки

     За прогнозами Львівського регіонального центру з гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій протягом лютого 2018 року будуть продовжуватись значні перепади температури повітря, морози чергуються з відлигою. Такі температурні перепади — найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок. Небезпечне також накопичення великої кількості снігу та льоду на дахах або на балконах будинків. Особливу небезпеку бурульки, сніг та лід, що падають з дахів, становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. За правилами техніки безпеки такі місця на дорогах повинні бути захищені, проте червоні стрічки спостерігаються лише в поодиноких випадках. Обійти небезпечні ділянки часто неможливо, на узбіччях височіють замети неприбраного снігу.

 Утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. При чому, чим більше вага бурульки і чим вище будівля, з якої вона впала, тим більша вірогідність і серйозність травми. Падіння снігу, льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Від бурульок і льоду страждають не тільки люди, але і матеріальні цінності. Наприклад, вони можуть завдати серйозного збитку припаркованому біля будівлі автомобілю. Крім того, величезна маса снігу, яка зібралась на дахах будівель, дає велике навантаження на конструкцію даху, що може привести до пошкодження покрівельного покриття. А це, у свою чергу, спричиняє значні витрати на подальший ремонт. Все це покладає особливу відповідальність на власників будівель або на служби, що відповідають за їх безпечну експлуатацію. Найпростіший спосіб справитися з бурульками – збити їх. Але необхідно враховувати, що покрівлі часто бувають складної конфігурації, з крутими схилами. Тому, дотримуючись техніки безпеки, проводити роботи по прибиранню снігу, льоду з дахів будівель повинні люди із спеціальною підготовкою.

Для того, щоб та уникнути травмування крижаними бурульками, слід дотримуватись основних правил безпеки, а саме:

- встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;

- по можливості своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам і автотранспорту, що паркується біля будинків;

- пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;

- рятувальним службам різного підпорядкування попереджувати відповідальні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій, особливу увагу звертати на роз’яснювальну роботу серед школярів.

 Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради звертається до всіх мешканців та гостей міста із закликом бути обережними.