Обережно на воді!

Обережно на воді!

Наступає період, коли люди відпочивають біля води. Але для деяких людей такий відпочинок закінчується трагедією. Нагадуємо статистику попереднього року, протягом 2017 року на водоймах міста Львова загинуло 6 осіб. Причиною загибелі людей на воді найчастіше є не стільки незнання правил поведінки скільки нехтування ними.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР нагадує мешканцям правила поведінки на воді.

Коли купатися?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька разів зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.

Де купатися?

Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати,— не соромтеся, кличте на допомогу.

В останні роки значно збільшується небезпека відпочинку людей на воді в місцях, де використовують привізні плаваючі технічні засоби у вигляді різних «водних велосипедів», «водних скутерів», моторних човнів та ін., які самочинно спускаються на воду з автомобільних причепів.

Де і як пірнати?

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – «солдатиком». Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо ви можете ударитися об дно, знепритомніти та втопитися.

Категорично забороняється:

 — заходити у воду в нетверезому стані;

 — запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

 — підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;

 — стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

 — використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

 — допускати у воді грубі ігри із захопленням рук та ніг учасників;

 — подавати фальшиві сигнали біди;

 — засмічувати воду та береги водойми;

 — тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса.

Не нехтуйте правилами поведінки на воді. Будьте уважними!