Про заборону випалювання рослинності 2020

Шановні мешканці міста Львова!

Останнім часом у зв'язку із підвищенням температурних показників почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на відкритих територіях, які можуть перерости у масштабні пожежі.

За статистикою Головного управління ДСНС України у Львівській області впродовж лютого — березня поточного року, на території Львівської області, рятувальники здійснили понад 1116 виїздів на ліквідацію пожеж сухої трави, чагарнику та торфу, з яких на адміністративних територіях Львівської міської ради було здійснено 71 виїзд. Загальна площа пожеж на території області склала 367,346 га.

Тільки за одну добу 29 березня на території Львівської області зафіксовано 136 пожеж в екосистемах (горіння сухої трави на відкритій території), з яких 6 випадків зафіксовано на території м. Львова.

Нагадуємо що протягом пожежонебезпечного періоду 2019 року на території Львівської області було обліковано 1139 випадків спалювання сухої трави, чагарнику та торфу, з них на адміністративних територіях Львівської міської ради було обліковано 39.

Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у такі вітряні дні, як останні дні березня та перші дні квітня.

Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян — у розмірі 170−340 гривень, для посадовців — від 850 до 1190 гривень.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.