Галицький район (2011 р, підсумки)

• 13.02.2012, 10:51
  • Андрій Яремко
Відновлюємо дорожнє покриття. Протягом 2011 року виконано надзвичайно великий обсяг роботи. Чималу увагу приділено переводу вулиць з асфальтного покриття в бруковане, зокрема, буківку укладено на вулицях Вороного, Скельна, площа Старий Ринок, Пильникарська, Рибна, Тиктора. Відремонтовано 12740 м кв доріг та 6200 м кв тротуарів. Повністю відремонтовано вулиці Гавришкевича, Рибна. Ямковим ремонтом охоплено понад 60 вулиць. Активно до ремонту доріг почали долучатись підприємці. Зокрема, відремонтовано вул. Шевську площею 1000 м кв та пл. Яворського площею 700 м кв.

Аби було комфортно та тепло. Мешканці Галицького району продовжують отримувати якісні послуги з водо- та теплопостачання. Відтак, у 345 будинках відремонтовано інженерні мережі холодного водопостачання, у 6 будинках – гарячого водопостачання, у 213 будинках – каналізаційні мережі, у 38 будинках – теплопостачальні мережі.

Місто стає чистішим. З 2007 року в центрі міста введено механізоване прибирання вакуумною машиною, яким охоплено 225 тис. кв.м доріг і тротуарів. Окрім того, у районі встановлено 60 контейнерних майданчиків, більше 200 контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів.

Велодоріжки. Вперше у Львові розвивають новий вид транспорту. Перші велошляхи з’явились і у Галицькому районі – вул Вороного, пр Свободи. Загалом у 2011 році побудовано 12 км велодоріжок. З ініціативи Львівської Опери біля театру  встановлено 4 велостійки.

Дитячих садочків більше. У 6 садочках району проведено ремонт. У садочку №21 на вул Грабовського, 3 відкрито додаткову групу для більше 20 дітей. Нове опалення облаштовано в садочку №38. Раніше там були пічки. Відремонтовано харчоблок у садочку №25, каналізацію та санвузли у садочку №32, розпочато капітальний ремонт та реконструкцію приміщень у садочку №43, відремонтовано пральню у садочку №109.

Тепло всім. Завдяки функціонуванню двоставкового тарифу на теплопостачання, у районі замінено понад 1 тис м теплових мереж, встановлено 2 котли, проведено ремонт 1 котла.

Житлові новації. Львів запровадив нову практику – у будинках, де мешканці стовідсотково сплачують комунальні послуги, за кошти ЛКП на сходових клітках встановлюють енергоощадні вікна. Цього року у Галицькому районі 28 будинків отримали такі вікна. Також відремонтовано сходові клітки у 201 будинку.

Стає світліше. Цього року підсвітили ще 4 пам’ятки архітектури - вежу Корнякта, церкви Михайла та Юра, кам’яницю Шольц-Вольфовичів. Влаштовано зовнішнє освітлення території Львівської лінгвістичної гімназії.

Історична подія. Після 65-річної перерви для віруючих відкрито найбільший храм міста – церкву Св. Петра і Павла (костел Єзуїтів). Його вмістимість – 5 тис осіб. Окрім Богослужінь, у церкві проводитимуть вечори класичної музики з відновленим старовинним органом. Спільно з місцевими підприємцями район відремонтував пл Яворського.

Відновлені пам’ятки. Цьогоріч відновлено палац Любомирських, відреставровано Колону Яна з Дуклі, фрески та вівтар «Голгофа» у Вірменській церкві.

Центр в квітах. Квіткові композиції «Метелик», «Герб і прапор України» та «Карта України» облаштовано в самому серці Львова. 23 гранітні вази встановлені на площі Катедральній. Проятгом року у районі висаджено більше 60 тис квітів тільки на газонах та клумбах. До того ж більше 130 підвісних конструкцій, 80 гранітних ваз.

Здоровий спосіб життя та якісне дозвілля. Після обмеження продажу алкоголю у місті розпочали активну промоцію спорту. У центральній частині міста відбувся Ярмарок спорту, на площі Ринок пройшов відкритий майстер-клас з фехтування. Батьки мають змогу віддати дитину у один із 30 позашкільних, творчих гуртків. Для якісного дозвілля біля дому встановлено дитячий майданчик на вул І.Франка,48-54.

Нове обличчя старим будинкам. Розпочато унікальний проект з реставрації будинків. На пр Свободи,41 та 43 спільними зусиллями мешканців, підприємців та німецької урядової організації GIZ проводився капітальний ремонт з відновленням фасадів будинків та поверненням дерев’яних вікон, ремонтом сходової клітки та облаштуванням двору.

Реставруємо старі балкони. Відреставрований металевий балкон повернули на вул Вірменську, 17. У співпраці з Німецьким товариством було відреставровано 94 вікна, які мають історичну цінність та 22 брами.

Корисні контакти:

Центр обслуговування мешканців у Галицькому районі

вул. Ф. Ліста,1, тел. 261-10-38

Графік роботи: пн. – пт. з 9.00 до 18.00, обід з 13.00 до 14.00

Допомога у створенні ОСББ у Галицькому районі

вул. Ф. Ліста, 1, каб. 44, тел. 261-10-53

ВОДА

Відділ водозбуту ЛКП «Львівводоканал» Галицького району, тел. 245-91-11, 276-73-98

Аварійна служба каналізації, тел. 237-98-53

ТЕПЛО

Галицькі районні теплові мережі, тел. 260-10-93

ГАЗ