У «Вікні життя» в міській дитячій лікарні Львова залишили немовля

  • 09.02.2018, 18:06
  • 1358
  • Марія Демчина
Як повідомив головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Львова Дмитро Квіт, сьогодні, 9 лютого, у «Вікні життя», яке діє в лікарні, залишили дівчинку, віком близько 4 дні. Стан дівчинки задовільний, проте є переохолодження, і зараз лікарі її обстежують та надають необхідну допомогу. Також викликали відповідні служби для складення акту про покинення дитини.

Дівчинку залишили у «Вікні життя» о 16.30 год. 

Зі слів Дмитра Квіта, це вже другий випадок залишення немовляти у «Вікні життя» за час його функціонування. Вперше тут залишили хлопчика на свято Миколая – 19 грудня 2017 року. Зараз хлопчик переведений в будинок дитини.

«Вже маємо другий випадок, коли дитину залишають у «Вікні життя». Те, що ми створили це вікно, є черговим кроком до формування у суспільстві поваги до людського життя, щоб дітей не викидали, а давали їм шанс на життя. І тепер маємо два врятовані життя», -  зазначив Дмитро Квіт. 

Нагадаємо, «Вікно життя» в міській дитячій клінічній лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, 4, відкрили в березні 2017 року. Це спеціальний пункт, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити своє немовля. Спеціальний бокс облаштували у корпусі відділення патології новонароджених і недоношених дітей, і тут таких діток можуть швидко обстежити і надати всю необхідну медичну допомогу, за необхідності пролікувати. Кімната, в якій розташоване «Вікно життя», оснащена всіма необхідними предметами догляду. Для облаштування такого пункту з міського бюджету і бюджету лікарні було використано 70 тис. грн.

Варто зазначити, що створення «Вікна життя» управлінням охорони здоров’я міста не означає схвалення наміру матері позбутися своєї дитини у такий спосіб, адже жінка має народжувати в належних умовах і якщо на те є причина – то відмовлятись і віддавати дитину під опіку держави цивілізовано, проте в такий спосіб хочуть попередити випадки, коли немовлят залишають у небезпечних місцях і вони гинуть, а також допомогти жінці уникнути суспільного осуду.