На сесії погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові: рекультивація полігону та будівництво сміттєпереробного комплексу

  • 19.04.2018, 14:54
  • Романа Куць
Сьогодні, 19 квітня, на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради було прийнято рішення «Про погодження умов кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові». Кредит пропонується на 13 років із відсотковою ставкою 6%.

«Цей проект ухвали є попереднім кроком при підписанні угоди про надання кредиту по будівництву сміттєпереробного заводу Львівському комунальному підприємству «Зелене місто». Ми пропонуємо отримати кредит у сумі 25 млн євро, з яких 20 млн євро – це кредит за рахунок коштів ЄБРР, а 5 млн євро – кредит за рахунок Фонду чистих технологій. Відповідно, ще 10 млн євро – це грантова допомога від фонду FIP.

Кредит пропонується на 13 років з відтермінуванням перших 3 роки із відсотковою ставкою 6% при врахуванні, якщо в нас покращиться кредитний рейтинг чи інші коефіцієнти», - зазначила директор департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

«Ми говоримо про рекультивацію полігону, ми говоримо про інфільтрати, якими треба займатись. Нам багато часу піде на бюрократичні процедури. Сьогодні йде лише процес проектування. Закінчиться проектування, тоді буде етап експертизи – державної, екологічної. Будемо мати півроку часу, потім будуть громадські слухання. Ми маємо пройти складну процедуру, але треба рухатись. Бо якщо ми не візьмемо ці кошти, то візьме інше місто і ми їх не будемо мати.

Європейський банк фінансує виключно екологічні проекти. Всі ці проекти на основі європейського законодавства. Всі екологічні висновки підтверджуються європейськими фахівцями. Найкращі фахівці банку будуть працювати з нами, з громадою. Потрібні гроші, проект, експертиза.

 Перед тим, як щось будувати, треба мати кошти. Щоб ці кошти мати, треба пройти дуже складну процедуру. Пройшовши цю складну процедуру, маючи кошти, можна замовляти проектування. На сьогодні ми ще не маємо готового проекту. Коли ми будемо мати готовий проект, ми його подамо на державну експертизу, яка буде включати серйозну екологічну експертизу. Наступний етап – це громадські обговорення. Після цього можна приступати до наступних етапів», - прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.