«Максимально сприятимемо у проведенні розслідування і вимагаємо сурового покарання винних», — Сергій Бабак

• 21.05.2020, 13:43
  • Ганна П’єх
Сьогодні правоохоронні органи оприлюднили інформацію про ймовірне незаконне вивезення сміття зі Львова та фінансові зловживання у цій сфері з боку перевізників. Як наголосив заступник міського голови Львова з питань безпеки міста Сергій Бабак, департамент з питань поводження з відходами має укладені угоди з компаніями-перевізниками, які здійснюють вивезення та захоронення ТПВ на різних полігонах і за фактом надання цих послуг проводиться оплата. Відтак, це пряма відповідальність компаній-перевізників — законне вивезення та захоронення ТПВ з контейнерних майданчиків міста. Після оприлюднення фактів про можливе зловживання з боку перевізників, Львівська мерія максимально сприятиме правоохоронцям у проведенні слідства, надасть усі необхідні документи та вимагає сурового покарання винних, якщо такі факти будуть доведені.

«Наша позиція залишається чіткою і незмінною у питанні вивезення сміття — ми категорично і суворо відносимося до перевізників, які порушують умови договорів щодо вивезення ТПВ.

Тому підтримуємо усі дії силових органів. Зі свого боку надаємо всі документи, які потрібні для розслідування. Маємо надію на швидке і об’єктивне розслідування, і якщо факти зловживань будуть підтверджені, вимагаємо винних притягнути до відповідальності і максимально покарати.

Нагадаю, що коли були поодинокі випадки незаконного викиду сміття, Львівська міська рада проводила розслідування, знаходила винних, зобов’язувала ліквідовувати і не компенсовувала таким перевізникам витрати за вивезення цього сміття. Також міська рада сама зверталася до керівників поліції відповідних областей з ініціативою провести розслідування і притягнути до кримінальної відповідальності, якщо є підстави, перевізників, що дозволяють собі такі дії", — прокоментував Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань безпеки міста.

За його словами, зараз у Львові працює 6 компаній перевізників, які мають укладені договори з компаніями-контрагентами, що везуть сміття на далекі відстані на захоронення, після чого подають документи на відшкодування.

«На жаль, можливості Львівської області обмежені щодо прийому сміття на захоронення. І сьогодні не лише Львів, але й деякі міста області возять сміття на далекі відстані. А наші сотні листів і намагання спільно з обласною адміністрацією знайти ділянку для нового полігону, досі залишаються не вирішеними, і ми змушені возити сміття в інші регіони України», — додав посадовець.

відео: Андрій Андрух