У Львівській громаді минулого року демонтували майже 2 тисячі незаконних вивісок і рекламних конструкцій

  • 07.02.2024, 16:32
  • Пресслужба ЛМР
За інформацією департаменту містобудування ЛМР, у Львівській громаді минулого року демонтували 1973 самовільно встановлених рекламних конструкцій та вивісок. Найбільше їх було у центральній частині міста. А також у Винниках і в Брюховичах.

після демонтажу
до демонтажу

Як зазначили в КП «Адміністративно-технічне управління», серед найпопулярніших у списку демонтажів – виносні конструкції. «Переважно це прапори з логотипами фірм, а також надувні, обʼємно-просторові конструкції. Ними масово почали «заселяти» вулиці міста у минулому році. Виставляють їх здебільшого на тротуар, не дуже дбаючи про комфорт перехожих», - зазначили в управлінні.

При виявленні незаконної вивіски чи реклами, власникам надсилають вимогу узаконити таку конструкцію чи вивіску, або ж добровільно демонтувати. Якщо підприємець відмовляється, лише тоді працівники управління здійснюють демонтаж. Ці роботи має оплатити власник вивіски.

до демонтажу

Оскільки після 2022 року у Львові побільшало підприємців, зокрема і з інших міст України, в КП «Адміністративно-технічне управління» нагадують: у місті діють затверджені виконкомом вимоги до встановлення реклами та вивісок. Тому кожна така конструкція повинна мати погоджений паспорт.

Щоб отримати дозвіл на встановлення вивіски чи реклами, спочатку треба подати пакет документів у відділення ЦНАПу. І лише після погодження підприємець може встановити рекламну конструкцію чи вивіску.

після демонтажу

В КП «Адміністративно-технічне управління» закликають підприємців погоджувати рекламні конструкції  і вивіски та підтримувати їх санітарно-технічний стан і естетичний вигляд.

Нагадаємо, для того, щоб погодити вивіску чи рекламну конструкцію, необхідно:  

1. Розробити паспорт вивіски чи рекламної конструкції;

2. Подати до ЦНАП такі документи:

- заяву;

- копію свідоцтва (витягу) про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;

- копію документа, що посвідчує право власності (оренди) приміщення, у якому здійснюється господарська діяльність;

- копію свідоцтва про надання правової охорони в Україні власним товарним знакам, знаком обслуговування, логотипам (у разі їх використання на вивісці);

- копію технічного паспорту орендованого чи власного приміщення;

- кольоровий паспорт рекламної конструкції чи вивіски в трьох примірниках, який повинен визначати основні її характеристики (розміри, матеріали, виконання, тощо).

3. Розгляд документів робочою групою;

4. Отримати у ЦНАП лист-повідомлення та зареєстрований паспорт;

5. Виготовити та розмістити вивіску.

Яким вимогам повинна відповідати вивіска, можна ознайомитися у Рішенні Львівської міської ради №1025 від 11.11.2016 зі змінами та доповненнями.