Мер Львова та посол Канади поспілкувались про нові спільні проєкти в сфері культури

  • 25.06.2021, 18:28
  • 1233
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з послом Канади в Україні Ларисою Галадзою. Говорили про мистецтво, медицину, освіту та головні проєкти з розвитку міста в цих сферах.

фото: Маркіян Лисейко
фото: Маркіян Лисейко

          «Серед наших планів перше – це медицина. Ми прагнемо до європейського рівня, можливості успішно виконувати надскладні операції. Ми багато інвестуємо в обладнання, наші лікарі багато їздять, вчаться, далі важливо – це менеджмент. Другий наш проєкт стосується води. Ми беремо її з артезіанських джерел. Для мене важливо, щоб така ж чиста вода, як є у свердловині,  потрапляла в крани львів’ян. Третій – це екологія, будуємо завод з переробки відходів. Також для мене важливі парки та сквери. Четверте і п’яте – це культура й освіта. 44 директори шкіл закінчили свій термін роботи, тож будемо оголошувати конкурс на ці позиції. Також для мене важливе питання опіки – ми хочемо по всіх районах відкрити центри для старших людей, де вони могли б прийти, випити чаю, поспілкуватися з друзями. І підприємництво – для мене важливе кожне робоче місце», – розповів мер Львова.

          Відтак міський голова запросив Канаду до спільної праці над розвитком культури. «Для мене на наступні роки культура – це питання №1, бо вона дає можливість розширювати горизонти. Якби можна було мати нові спільні проєкти у цій сфері, я був би щасливий. Також збираємось подаватись на Зимову Олімпіаду 2030 року, тож було б цікаво познайомитись із вашим досвідом.

Також Андрій Садовий презентував пані послу візуалізацію нової школи мистецтв на вул. Личаківській та запросив канадські компанії долучитись до будівництва. За його словами, робочий проєкт школи місто отримає до кінця року, опісля – тендер на будівництво та власне роботи.

фото: Маркіян Лисейко

          «Цей проєкт надихає», – відзначила пані посол

          На завершення міський голова розповів про масштабні зміни, які планують у медицині Львова. «Найбільша проблема медицини – це менеджмент. Скажімо, лікарня швидкої допомоги. Ми впродовж 1,5 року роботи нового керівника почали займатися трансплантологією: серце, нирки, печінка! Запустили санавіацію. А зараз ми в місті запускаємо 3 потужні медичні об’єднання: ургентна допомога, вторинна допомога та пологові будинки», – розповів мер Львова.

Довідка

Лариса Ґаладза — етнічна українка, перша жінка українського походження на посаді посла Канади в Україні. Є донькою священика з Тернопільщини. Її батько — Роман Ґаладза — народився у 1943 році в с. Білокирниця, у 1944 році разом із сім’єю емігрував до штату Техас. 1969 року одружився з українкою Іриною, шлюб із якою йому дав тоді ще парох, а потім — Глава УГКЦ Любомир Гузар. Молоде подружжя перебралося до Канади. Через рік Роман Ґаладза був висвячений на священика.

У дитинстві і юності Лариса Ґаладза співала в церкві Святого Іллі Пророка в Торонто, де служить її батько. У 1994 році отримала диплом бакалавра з відзнакою (політичні науки та етика) у Трініті-коледжі в Університеті Торонто; у 1996 році — диплом магістра міжнародних відносин у Карлтонському університеті.

З 1996 року — на службі у Департаменті національної оборони. Працювала на посадах, пов'язаних із політикою, в управлінні таємної ради (в 2001 році) та в Секретаріаті Казначейської ради (з 2003 до 2006 року).

У 2012—2014 рр. працювала в управлінні таємної ради на посаді директора з питань діяльності Комітету з соціальних питань Кабінету Міністрів. Наступні 2 роки була гендиректоркою з питань громадянства та імміграції Канади. У 2016—2019 рр. — працювала гендиректоркою програми миротворчих операцій та стабілізації в глобальних справах МЗС Канади.

Із листопада 2019 року — надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні.

фото: Маркіян Лисейко