Рейк’явік, столиця Ісландії, став містом-партнером Львова (відео)

  • 23.05.2023, 14:20
  • 929
  • Пресслужба ЛМР
Рейк’явік – столиця і найбільше місто Ісландії, став 22 містом-партнером Львова. Сьогодні Андрій Садовий – мер Львова, та Дагур Еггертссон – мер Рейк’явіка, урочисто підписали угоду про співпрацю між містами.

фото з Інтернету
фото: Роман Балук

«Це історичний візит керівництва Рейк’явіка в Україну та до Львова. Раніше ми мали глибинну розмову з мером щодо реабілітації, і я відчуваю його розуміння, наскільки це важливо. Тому зараз маємо історичну можливість узаконити наше партнерство», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Мер Рейк’явіка Дагур Еггертссон подякував усім українцям за те, що відстоюють свободу і мир для цілого світу, та висловив сподівання, що партнерство з містом Лева триватиме не одне десятиліття.

фото: Роман Балук

«У цій війні Україна бореться за наші цінності, за права людини, за право бути вільними. Коли ми зустрілися на святкуванні 700-річчя Вільнюса, мер Львова розповів мені про проєкт UNBROKEN. Ця ідея запала мені в серце, і відтоді я ношу подарований браслет UNBROKEN не знімаючи. Я дуже радий, що ми будуємо таку співпрацю. Дякую вам, друзі», - сказав Дагур Еггертссон, мер Рейк’явіка.

Сьогодні делегація з Рейк’явіка оглянула також Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), та вшанувала пам’ять полеглих українських Героїв на Личаківському цвинтарі, які віддали свої життя, захищаючи Україну від російських окупантів.

фото: Роман Балук

«Ми пережили сильні емоції, спілкуючись з працівниками і пацієнтами центру UNBROKEN. Я дуже рада бачити цю велику пристрасть і цю велику силу, які ви вкладаєте в цей реабілітаційний центр», - сказала Тордіс Лоа Торралльсдоттір, голова міської ради Рейк’явіка.

Відразу ж після офіційного підписання про партнерство між містами, компанія Össur (Ісландія), Львівська міська рада та Перше медичне об’єднання Львова підписали меморандум про співпрацю, який допоможе якомога більшій кількості людей отримати високоякісні протези, а медикам – переймати світовий та ділитися своїм досвідом протезування.

фото: Роман Балук

Зазначимо, на початку повномасштабного вторгнення міська рада Рейк’явіка висловила солідарність з Україною, засудивши жорстоке та незаконне вторгнення рф. Рейк’явік заморозив будь-які стосунки зі своїми містами-партнерами в росії ще до початку повномасштабного вторгнення, а у 2022 році – надіслав їм звернення із засудженням вторгнення в Україну. Також Рейк’явік розірвав договір про співпрацю з москвою, який був підписаний у 2007 році.

20 квітня 2022 року відбулась онлайн-зустріч мера Львова з мером Рейк’явіка про ситуацію в місті та країні. Міська рада Рейк’явіка прийняла рішення про зближення зі Львовом та встановлення формалізованого партнерства: про цей намір оголосили у річницю повномасштабного вторгнення.

фото: Роман Балук

До слова, тепер Львів має 22 міста-партнери у різних країнах світу: Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни, Вюрцбург, Орхус, Пула-Пола та Рейк’явік. Приклад того, як міста-партнери допомагають Львову, можна прочитати за посиланням.

Довідка

Рейк’явік є найбільшим і найбільш густонаселеним містом Ісландії. Населення – 117 505 осіб.

До 2040 року Рейк’явік планує стати першим у світі містом без викидів парникових газів. Щоб досягнути цифри «0», Рейк’явік (як і вся країна) вже майже перейшов на поновну енергетику: понад 90% енергії в Ісландії генерують геотермальні станції. Усі будинки столиці мають геотермальне опалення.

Рейк'явік знаходиться в районі активної сейсмічної діяльності, тому у місті розроблені системи попередження та евакуації населення.

Громадський транспорт Рейк’явіка працює на водневих двигунах. Це означає, що міські автобуси не викидають у повітря шкідливі речовини. Крім того, місто активно інвестує в інфраструктуру: велодоріжки, парковки, зарядні станції для електроавтомобілів.

Міська стратегія розвитку передбачає зменшення передмість – так столиця не буде розповзатися і руйнувати довколишню природу. А більше як сотня компаній країни підписала зобов’язання зменшувати кількість відходів і шкідливих викидів.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук