У Львові розпочали евакуацію покинутих авто, які порушують правила благоустрою та заважають руху

• 12.11.2018, 16:47
  • Прес-служба ЛМР
Працівники управління безпеки міста розпочали евакуацію покинутих автомобілів, які порушують правила благоустрою та заважають руху. Загалом, станом на сьогодні, є 67 таких адрес, де тривалий час розміщені покинуті машини.

фото: Олександр Мазуренко

З ініціативи заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергія Бабака, відбулася нарада за участі голів районних адміністрацій та Патрульної поліції міста. Керівники районів провели обстеження підпорядкованої їм території та зафіксували кількість і місцезнаходження покинутих авто в місті. Виявлено, що на вулицях Львова є 67 таких транспортних засобів. За результатами наради, було прийнято рішення про необхідність евакуації цих автомобілів та скерування відповідних листів-повідомлень їхнім власникам.

фото: Олександр Мазуренко

«З огляду на безпеку мешканців Львова та санітарний стан території, було прийнято рішення про евакуацію покинутих автомобілів. Сьогодні ми евакуювали перший, і так, крок за кроком, хочемо до кінця року прибрати всі покинуті авто. Ми будемо слідкувати за тим, щоб ніхто більше не залишав своїх машин», — каже Сергій Бабак. За його словами, мешканці такі дії підтримують. «Кожен власник має дбати про своє майно. Це неправильно — кинути його на дитячому майданчику, проїзній частині чи деінде. Місто має бути чистим. Звичайно, є різні причини — чому машину залишили. Проте, власники можуть звертатися до нас, і будемо з’ясовувати, чому так сталося. Але передбачено штрафи, після сплати яких автівки повертатимемо. Якщо ні, то такі машини підуть на утилізацію як безгосподарне майно», — додав Сергій Бабак.

фото: Олександр Мазуренко

Як зазначив начальник управління безпеки міста Юрій Діль, інспектори надсилатимуть запити власникам авто, які роками стоять у дворах, біля під’їздів, на тротуарах, іноді — без реєстраційних номерних знаків, і евакуйовуватимуть та переноситимуть їх на спецмайданчики.

«На спеціалізованому майданчику автівки перебуватимуть орієнтовно до року, а вже опісля вирішуватимемо, що робити з ними далі: утилізовувати чи оцінювати й продавати, — каже Юрій Діль. — Так далі бути не може. Згідно із заявами адміністрацій, таких автомобілів є майже 70, а згідно зі зверненнями громадян, які надходять до нас в управління безпеки міста, — близько 400. Але на їхньому місці могло б бути щось інше — чи то клумба, чи то дитяча гірка».

фото: Олександр Мазуренко

Юрій Діль також додає, що в разі звернення власника після евакуації до управління безпеки міста на нього чекатимуть: штраф за адмінправопорушення — 255 грн., штраф за послуги евакуатора — 720 грн., і штраф за перебування на штрафмайданчику — 144 грн. за добу впродовж першого тижня, опісля — по 24 грн. за добу. «Можливо, легше продати авто на запчастини, ніж очікувати, що його заберуть, а потім виставляти претензії — а чому це зробили? Тим паче, власників про це належним чином повідомляють», — каже Діль.

За словами представника управління безпеки міста Богдана Мільяра, процедура відбуватиметься відповідно до статті 265−4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка визначає перелік обставин для евакуації транспортних засобів. Згідно з ним, інспектори з паркування мають законне право приймати рішення про евакуацію автівок, що перешкоджають руху, на арештмайданчик.

фото: Олександр Мазуренко

Список вулиць, де розташовані покинуті авто: вул. Залізнична, 4; вул. О. Кульчицької, 9; вул. Караджича, 13; вул. Татарбунарська; вул. Величковського, 4/37; вул. Мазепи, 11а; вул. Мазепи, 13а; вул. Мазепи, 26; вул. Варшавська, 64; вул. Тарнавського, 16; вул. Некрасова, 53/55; вул. Садовського, 3; вул. Піскова, 1; вул. Піскова, 5; вул. Солодова, 1; вул. Круп’ярська, 3; вул. Садибна, 19; вул. Стрийська, 101; вул. Енергетична, 14; вул. Ярославенка, 47; вул. Устияновича, 10; вул. Кольберга, 6; вул. Венеціанова, 10; вул. Михальчука, 3; вул. Театральна; вул. Грушевського, 16; вул. Каліча Гора, 5а; вул. Замарстинівська, 12; вул. Ш. Алейхема, 20; вул. Федьковича, 30; вул. Княгині Ольги, 65; вул. Городоцька, 169; вул. Городоцька, 167−165; вул. Городоцька, 165; вул. Городоцька, 131; вул. Героїв УПА, 78б; вул. Федьковича, 34а; вул. Федьковича, 32; вул. Лемика, 34; вул. Стрийська, 6; вул. Волощака, 3; вул. Кубійовича, 30; вул. Снопківська, 37; вул. Севери, 3; вул. Стуса, 7; вул. І. Франка, 81; вул. Стрийська, 3; вул. Тютюнників, 30; вул. А. Горської, 2; вул. Кобилиці, 19; вул. Бойчука, 5; вул. Бойчука, 3.

відео: Андрій Андрух