Міський голова Львова нагородив переможців архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію спорткомплексу на Сихові

 • 16.11.2017, 12:03
 • 1433
 • Романа Куць
У Львові тривав Всеукраїнський архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію спортивного комплексу в житловому масиві «Сихів». Замовником конкурсу було управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради. Спортивний комплекс повинен стати якісним прикладом підтримки та розвитку дитячого професійного спорту у Львові. Учасникам пропонувалося розробити проектну пропозицію сучасного спортивного комплексу для п’яти федерацій дитячого та дитячо-юнацького спорту для забезпечення реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту; створити умови для розвитку дитячого та дитячо-юнацького професійного спорту на території Львова, що дозволить підвищити рівень залучення дітей та молоді до занять спортом. Переможцем конкурсу стала ТАМ «Кудін». Міський голова Львова Андрій Садовий вручив переможцям (І-ІІІ місце) подяки та грошові чеки у розмірі 30 тис, 60 тис та 90 тис гривень відповідно.

«У нас відбувся архітектурний конкурс для будівництва спортивного комплексу на Сихові. Це має бути багатофункціональний комплекс для ігрових видів спорту. У цьому році ми зробили перший крок, проведенням архітектурного конкурсу.

Збудувати – це добра справа, але важливо правильно експлуатувати цю будівлю: чи можемо ми використовувати новітні підходи, мати партнерів для обслуговування комплексу. Однозначно, що цей комплекс має тут бути, він добре вписується в архітектуру Сихова. Звичайно, велика радість буде для дітей, які матимуть можливість займатися різними ігровими видами спорту, плаванням, але й лижними видами спорту. Цей комплекс передбачає лижний спуск для сноубордів, лиж, санок. Це унікальний корпус і, я думаю, нічого такого в Україні немає. Але важливий є, власне, момент експлуатації будівлі.

Теоретично, ми могли б вийти на літо-осінь з готовим проектом – його експертизою, а на кінці наступного року ми могли б спробувати розпочати земляні роботи. Таким чином, коли ми будемо формувати бюджет, то нам необхідно буде передбачити кошти у бюджеті розвитку на проектну частину і на робочі креслення. Будь-який проект передбачає максимальний об’єм інформації, тому будуть враховані всі зауваження. Нам важливо зробити проект, який буде корисний і через 30 років», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Третє і друге місце вибороли львівські команди, а перше місце, вже вдруге в цьому році, посіла ТАМ «Кудін». Журі було вражене тим, що проект-переможець пропрацьований дуже добре і видно, що технологія самих планів є добре знайома архітектору. Тут добре опрацьована конструктивна схема з конкретними пропозиціями. Поза завданням цей проект запропонував рішення використати дах цієї споруди як гірку, де можна кататися на санках і різних видах нартів. Таке рішення навіть дає можливість професійно навчатися гірськолижному спорту. У теплий період року автори запропонували робити дах зі штучного покриття, щоб навіть влітку цю локацію можна було використовувати для катання. Цього не було у завданні, але це вийшло із пластичної моделі цього об’єкту.

Автор розмістив по осі північ-південь об’єкти згідно з вимогами спортивних майданчиків. Йому вдалося вмістити 4 спортивні майданчики з одної сторони вулиці, а з іншої він розмістив універсальне поле. Фактично, об’єкт обладнаний всіма функціями, які були потрібні. Зали різних ігор розмістили у цьому проекті в один ряд вздовж, але фактично два об’єми розміщені у двох рівнях. Перший об’єм – рецепція і всі роздягальні, а також дворівневі зали у найвищій частині. Це дало можливість компактно все розташувати. Журі дуже сподобалося рішення по розділенню цих функцій і запропоновані інженерні мережі, які передбачають використання інфрачервоних панелей, які у високих приміщеннях дуже добре працюють і можуть відмикатися по окремості: якщо грає лише один зал, то інші можуть не обігріватися, що дозволяє в майбутньому багато економити. Така система опалення не вимагає дуже добре ізольованого фасаду, тому витрати на фасад теж у кошторисі будуть менші. Попри це автор також застосував на фасадах недорогий і легкий матеріал – полікарбонат, який є значно дешевший і легший, ніж скло, що також полегшить конструктив і виконання проекту. Журі дуже сподобалася простота форм: лаконічність, простота конструктивної схеми і можливість сегментованої реалізації цього об’єкту», - зазначив начальний управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

«Я дякую журі, що вони вибрали саме наш проект. Я маю надію, що ця споруда стане новою візитівкою міста Львова і ми долучимося до того, щоб це дійсно так і було», - зазначив Віктор Кудін, представник команди-переможця ТАМ «КУДІН».

Спортивний комплекс передбачено для використання п’ятьма федераціями дитячого та дитячо-юнацького спорту:

-  Регбі

-  Гандбол

-  Баскетбол

-  Волейбол

-  Водне поло

Завданням конкурсу був пошук найкращих рішень щодо:

-  містобудівного вирішення розташування спортивного комплексу на ділянці з врахуванням чинних будівельних норм вимог федерацій спорту та умов розташування поряд з існуючою забудовою;

-  унікального архітектурного вирішення споруд та їхніх фасадів в сучасних трендах з актуальністю на майбутні 10-15 років. Якісний компроміс – унікальність/співмірний бюджет проекту/технологічна реалізованість рішень;

-  функціонального та ергономічного планування з врахуванням технологічних вимог федерацій спорту та спортивних споруд загалом;

-  при можливості запропонувати проектне рішення з можливістю будівництва в 2 черги. Перша черга: два критих спортивні зали,  критий басейн та блок адміністративно-господарських приміщень. Друга черга: два критих спортивних зали.

Учасники на Всеукраїнський архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію спортивного комплексу на Сихові могли реєструватися до 07.09.2017, подавати роботи до 20.10.2017, опісля чого на засідання журі 27.10.2017 було підведено підсумки конкурсу та оголошено переможців:

 • Перше місце отримав проект (018922) ТАМ "Кудін": Віктор Кудін, Михайло Карнаухов, Надія Бесараб, Ольга Рябова, які отримали грошову винагороду у розмірі 90 тис. грн та можливість реалізації проекту.
 • Друге місце отримав проект (050510) Sheremeta ArchitectGroup: Микола Шеремета, Остап Галько, Олесь Кузьо, , які отримали грошову винагороду у розмірі 60 тис. грн.
 • Третє місце отримав проект (104053) ДП "МІСТОПРОЕКТ": Юрій Столяров, Юрій Наконечний, Світлана Заріцька, , які отримали грошову винагороду у розмірі 30 тис. грн.

Журі конкурсу:

 • Юліан Чаплінський - начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, головний архітектор Львова, м. Львів
 • Микола Рибенчук - доцент НУ «Львівська політехніка» та Львівської Національної Академії Мистецтв, директор, ГАП МПП «Архітектурна майстерня «Симетрія», м. Львів
 • Ігор Кузьмак - керівник та ГАП ТОВ «Укрдизайнгруп», м. Львів
 • Олександр Попов - засновник ТОВ «Архіматика», м. Київ
 • Віталій Козлов - Головний архітектор проектів ТОВ «Інститут проектування «КОМФОРТБУД», м. Львів
 • Роман Федишин - президент Федерації гандболу Львівської області, Депутат Львівської міської ради 7-го скликання, м. Львів
 • Петро Адамик - президент Федерації регбі Львівської області, Депутат Львівської міської ради 7-го скликання, м. Львів