Німецький фонд Ебергарда Шьока співфінансуватиме реставрацію історичних вікон та брам у Львові

  • 01.08.2022, 17:49
  • Пресслужба ЛМР
У Львові цьогоріч продовжать роботи з реставрації вікон та брам в історичних будівлях міста. Це стало можливим завдяки німецькому фонду Ебергарда Шьока, який співфінансуватиме такі роботи у межах діючої у Львові програми. На ці роботи фонд скерував 15 тис. євро. Частки внеску мешканців залишаються незмінними.

 «Від початку широкомасштабного вторгнення росії за бюджетні кошти в Україні фінансують лише критичну інфраструктуру, захищені видатки та ЗСУ. Та, незважаючи  на війну, серед мешканців міста є велика зацікавленість у реставрації цінних елементів їхніх будинків. Тому ми звернулися до іноземних фондів з проханням допомогти у  співфінансуванні цих робіт. І щиро дякуємо за відгук фонду Ебергарда Шьока», – розповів директор ЛКП «Бюро спащини» Павло Богайчик.

Упродовж останніх років фінансування у межах Програми здійснюється за таким принципом: 70% вартості робіт з реставрації брам оплачує Львівська міська рада через координатора - ЛКП «Бюро спадщини», а 30% - мешканці. При реставрації вікон співфінансування здійснюється у співвідношенні 60% на 40% відповідно. А в разі заміни металопластикових вікон на дерев’яні  частки співфінансування становлять 50% на 50%.

На сьогодні у Львові в межах цього проєкту реставрують 8 брам та 2 вікна. Ще 2 пластикові вікна міняють на дерев’яні.  

Загалом, у Львові в черзі на реставрацію є 192 брами. Також надійшло 75 заявок щодо  відновлення віконних конструкцій.