Рада конкурентоспроможності підтримала програму відновлення «Львів завтра»

• 19.05.2020, 18:21
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні у мерії відбулася онлайн-зустріч ради конкурентоспроможності. Під час зустрічі бізнес-середовищам було представлено напрацьовану програму відновлення та виходу з кризи «Львів завтра». Як зауважив мер Львова Андрій Садовий, цього тижня програму винесуть на розгляд виконавчого комітету ЛМР, а після того — на розгляд сесії.

«Дякую всім, хто долучився до програми. Ми плануємо цього тижня винести її на розгляд виконавчого комітету, а після цього винести на розгляд сесії.

Цією програмою ми даємо дуже багато доручень, багато протоколів. Та зробити програму і дати хороші інструкції — це добре, та потрібно навчити людей, які будуть ці інструкції виконувати і контролювати. Це дуже важливо.

Ця програма — це плід нашої реальної праці, коли ще у березні ми створили штаб протидії коронавірусу. Тому ми одночасно працюємо над програмою, над планами і над протоколами. Ні одне місто, чи країна цього не зробили", — наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Основні передумови і пріоритети, визначені програмою, доповів Олександр Кобзарєв, директор КУ Інститут міста.

«Ми розуміємо, що наслідки пандемії досить важкі, тому не тішимо себе ілюзією, що можемо це зупинити. Можемо лише пом’якшити і створити передумови для відновлення, щоб швидше запрацював бізнес, соціальні інституції, і ми повернулися до нормального життя.

Отож, ми дослідити багато інформації і визначили передумови, які сформували нашу програму. Найперше — це масштаб. Адже пандемія зачепила всі сфери нашого життя, і всі країни у світі. Друге — ми маємо невизначеність з прогнозами, і достеменно невідомо, скільки часу це може тривати. Та, переважно говорять, що це не буде швидко. Третє — це економічна криза. Всі великі фінансові організації роблять невтішні прогнози і кажуть, що ця криза буде гіршою ніж криза 2008−2009 років, і, ймовірно, довше будемо виходити з цього.

Також важливою передумовою є психоемоційний стан. Адже тривожність і невизначеність сильно впливає.

Наступна передумова — це наявні ресурси. У нас їх не багато, і здебільшого міста самі мусять боротися з цим.

Ми також дослідили як боряться з пандемією в інших країнах, в результаті чого було визначено основні принципи програми. Це:

• Масове тестування,
  • Віддалена робота;
  • Гігієна і маски;
  • Діджиталізація;
  • Дистанція;
  • Інформація;
  • Колективний інтелект;
  • Моніторинг «Другої хвиля».

Ми визначили два пріоритетами у всіх програмах відновлення. Перше — забезпечити безпеку здоров’я і життя та функціонування медичної і критичної інфраструктури. І друге — забезпечити вихід на належний рівень функціонування бізнесу та медичної інфраструктури.

Ми зібрали від наших колег більше 160 ідей, відфільтрували їх і вибрали приблизно 80 заходів для реалізації, які умовно розділили на 4 групи. Це — безпека, медицина, бізнес і взаємодопомога і взаємопідтримка.

Отож, програма майже на виході. Ще продовжуємо збирати побажання, уточнення чи ідеї. Дякую всім, хто долучився", — розповів Олександр Кобзарев, директор КУ Інститут міста.

У підсумку рада конкурентоспроможності Львова підтримала програму.

«Є дуже багато добрих ідей, напрацювань. Тому підтримуємо цю програму, щоб у співпраці і підтримці виходити з карантину», — відзначив Тарас Юринц, голова ради з питань конкурентоспроможності Львова.