«Державне казначейство - це, по суті, банк, який повинен обслуговувати», - Олег Іщук

  • 28.03.2013, 14:39
  • 1616
На Форумі місцевого самоврядування розпочалась друга панельна дискусія, присвячена проблемам бюджетної сфери органів місцевого самоврядування. Під час виступу директор департаменту фінансової політики Олег Іщук наголосив, що вже більше 4 років міста мають проблеми із виконанням Держказначейством платіжних доручень.

Коли у 1991 році Бюджетний кодекс був прийнятий, ми з жахом побачили, що казначейське обслуговування повністю розповсюджене на місцеві бюджети. Для на тоді стало зрозуміло, що це є початком кінця місцевого самоврядування, яке по суті, зараз перебуває в стагнації, тому що вийшло стільки підзаконних актів до бюджетного кодексу, що практично перетворило такий орган як державне казначейство у, фактично, орган виконання місцевих бюджетів. Як можна було кошти громади кинути в один котел з державним та обласним бюджетами?

Вже 4 чи 5 років є проблеми з виконанням наших платіжних вимог. А у минулому році проблеми почались всередині літа. І на кінець року в нас  виникло 28 млн невиконаних платіжних доручень. Це десятиденні надходження до міського бюджету. Ми винні гроші за виконані роботи. Організації чекають на ці гроші, це заробітна плата робітників. І ця ситуація продовжується і в цьому році.

Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики

Довідка

Організатори та партнери: КУ Інститут міста, Львівська міська рада, Львівське регіональне відділення Асоціації міст України, Офіс Ради Європи в Україні, Програма розвитку ООН в Україні, Фонд Фрідріха Науманна за Свободу, проект Місцевий економічний розвиток міст України, Німецьке товариство міжнародного співробітництва.