У Львові завершився дводенний Форум місцевого самоврядування

  • 29.03.2013, 15:25
  • 2789
У Львові завершився дводенний Форум місцевого самоврядування. За підсумками дискусій та думок, що лунали під час їх проведення було сформовано резолюцію, яка відображає шляхи вирішення проблем місцевого самоврядування.

Фото: Юрій Дячишин

Форум підтримав концепцію розвитку місцевого самоврядування і адміністративного-територіального устрою, яка сьогодні напрацьована у вигляді проекту. З іншого боку, цілий ряд пунктів рекомендації спрямовані на повернення реальних повноважень спроможності місцевого самоврядування, насамперед у сфері  облаштування міжбюджетних стосунків, у сфері містобудівної діяльності, у сфері надання відповідних соціальних і адміністративних послуг.

Марина Ставнійчук, радник Президента України

Якщо детально прочитати резолюцію, там нема нічого надзвичайного. Там є елементарні речі, які можна дуже швидко зробити, прийнявши ті чи інші зміни до законодавства. Але це уможливить нормальне життя міст. Тому що міста - це є певні осередки стабільності, і треба їх такими і лишати. Не створювати проблем і не робити зайвих експериментів, які шкодять.

Андрій Садовий, міський голова Львова

Це був цілком європейський формат обговорення. І для мене важливо відмітити те, що, по суті, всі питання, які розглядалися, які відображені в резолюції, – це серйозна така позиція мерів в питанні просування в Україні принципу субсидіарності, щоб послуга надавалася населенню на найближчому рівні, щоб мери мали змогу відкрито дивитися в очі своїм громадянам. Бо вони прагнуть до того, щоб бюджети були наповнені, щоб якісно і добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання. Тобто мова йде про те, щоб зробити наші міста сильними.

Наталія Романова, Президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

Нагадаємо, що на Форум до Львова приїхали понад 160 учасників: представники міст обласного та місцевого значення, селищ, а також представники Верховної Ради, Адміністрації президента, посольств міжнародних організацій та дипломатичних місій. Зокрема на Форумі представлені: Донецьк, Полтава, Кіровоград, Славське, Турка, Трускавець, Самбір, Львів, Бурштин, Жидачів, Павлоград, Сколе, Новояворівськ, Тернопіль, Добротвір, Черкаси, Кам’янка-Буська, Угнів, Східниця, Дрогобич, Городок, Миколаїв Дністровський, Рівне, Червоноград, Стрий та ін.

В перший день Форуму відбулись жваві панельні дискусії на теми: «Реформа місцевого самоврядування», «Бюджетний блок», «Містобудування та культурна спадщина».

Довідка

Організатори та партнери Форуму: КУ Інститут міста, Львівська міська рада, Львівське регіональне відділення Асоціації міст України, Офіс Ради Європи в Україні, Програма розвитку ООН в Україні, Фонд Фрідріха Науманна за Свободу,проект Місцевий економічний розвиток міст України, Німецьке товариство міжнародного співробітництва.