«Вже назріла ситуація, яка спонукає до реформування міліції», - О.Синютка

  • 17.07.2014, 11:33
  • 788
У Львові розпочинається підготовка та проведення експерименту з удосконалення діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ Головного управління МВС України у Львівській області.

Та річ, яка сьогодні відбувається у Львові, - це великий шанс для міста, це також шанс через місто Львів перейти на правильні речі по всій Україні. З іншого боку, це велика відповідальність міста Львова. Бо цей експеримент покладе відбиток на той чи інший шлях розвитку і можливості реформування міліції. Ми сьогодні чітко говоримо про те, що вже назріла ситуація, яка спонукає нас до того, щоб реформувати міліцію. Ми бачимо, що усі речі, які стосуються боротьби з організованою злочинністю, боротьби з бандитизмом, злочинності в економічній сфері – ми повинні залишити за центральними органами влади. Все, що стосується громадської безпеки, роботи Державтоінспекції, попередження і профілактики злочинності – повинно залишатись за громадами. Громада повинна замовляти цю послугу, відповідним чином достойно оплачувати цю послугу, і таки чином забезпечувати правопорядок на території. Ми переконані, що сьогоднішнє засідання і завтра підведення підсумків, робота в робочих групах, а таких груп є 7, дасть можливості, щоб за період з липня до жовтня, як це передбачено Наказом міністра внутрішніх справ, запропонувати модель трансформації міліції. Я переконаний, у міліцію громадської безпеки та кримінальну міліцію, яка буде мати різні функції, різні сфери відповідальності, але буде працювати разом, щоб кожен громадянин міста і держави відчував себе захищеним

Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова.

МВС України започаткувало експеримент з удосконалення діяльності підрозділів ГУМВС України у Львівській області. Це рішення, розроблене Експертною радою при МВС України, спільно з фахівцями міністерства, було затверджене відповідним наказом МВС України № 622 від 01.07.2014. Згідно з Наказом, з 1 липня до 31 жовтня 2014 року здійснюватиметься підготовка та проведення експерименту з удосконалення діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ Головного управління МВС України у Львівській області.

Метою експерименту є, передусім, проведення громадського аудиту наявних ресурсів львівської міліції та попередня оцінка змін, необхідних для реформування ОВС, включаючи зміни у правовому регулюванні. По-друге, за мету ставиться запровадження в діяльність ОВС окремих елементів community policing – роботи міліції, орієнтованої виключно на вирішення проблем громадян. Нарешті, від експерименту очікується низка пропозицій щодо нової структури, показників роботи та критеріїв відбору, заснованих на результатах трьох соціологічних досліджень серед населення та правоохоронців Львівської області, що плануються для проведення у серпні-жовтні 2014 року

голова Експертної ради при МВС України Євген Захаров.

Окремим завданням експерименту стане пакет пропозицій до МВС щодо запровадження місцевої міліції та інновацій у сфері забезпечення прав затриманих осіб – від електронних терміналів реєстрації усіх відвідувачів райвідділів до надання дозволу затриманим особам, які поміщені до ізоляторів тимчасового тримання, користуватися телефоном.

Для координації цієї роботи була створена Комісія з питань організаційно-методичного супроводження експерименту на чолі з начальником ГУ МВС України у Львівській області Дмитром Загарією.

Склад комісії, до якої увійшли представники неурядових організацій, вищих навчальних закладів та органів місцевого самоуправління, демонструє виключно демократичний та виважений підхід до організації національного експерименту. Основне ж навантаження візьмуть на себе робочі групи з понад 90 експертів, що сформовані за основними напрямками експерименту

Дмитро Загарія.

Згідно з наказом МВС України № 622 від 01.07.2014, будуть створені робочі групи за напрямами: проведення аналізу сучасного стану органів і підрозділів Головного управління МВС України у Львівській області; оптимізація структури; взаємодія органів місцевої влади з міліцією; реформування діяльності підрозділів Державної автомобільної інспекції; запровадження нових показників ефективності роботи; зміни в процедурах кадрової роботи; запровадження моделі community policing у роботі з населенням, підвищення рівня прозорості та відповідальності в діяльності.

До складу зазначених робочих груп будуть залучені досвідчені фахівці органів внутрішніх справ, науково-педагогічні працівники, а також (за згодою) представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій тощо.