«Я мав великі очікування щодо реформування міліції Львова», - А.Садовий

• 12.09.2014, 16:50
Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, він розчарований тим, як рухається реалізація пілотного проекту реформування міліції у Львові.

Я мав дуже великі очікування, коли говорив з представниками фонду «Відродження» що, власне, досвід Львова можна буде використати. Пригадуєте, лютий цього року коли у Львові пройшла Ніч гніву, і декілька тисяч львів’ян після вбивства наших хлопців на Майдані пройшли ходою. Це закінчилося тим, що вночі вся міліція порозбігалася, силовики порозбігалися і ми насправді, як громада міста, взяли безпеку на себе, не маючи жодних юридичних повноважень. Навіть лінія 102 була перекомутована на місто. Два тижні ми займалися громадською безпекою, рівень злочинності впав в два рази. Я думав, що це є аргумент певний для міліції, щоб пришвидшити реформу, щоб з’явилася муніципальна міліція, щоб передати містам громадську безпеку, дільничних, державтоінспекцію. Пройшли круглі столи у Львові, але мене здивувало, що всі чиновники від міліції приїхали з чіткою усталеною позицією – ні на сантиметр нічого не віддавати. Це, я так розумію, даремно потрачені гроші фонду «Відродження», тому що приїхали з готовими рішеннями. І це є сумно. А враховуючи ситуацію в Україні, це є страшно. Тому треба, щоб в парламент приходили адекватні люди, які розуміють це зсередини, а не ті, які роками там сидять.

Андрій Садовий, міський голова