У Львові презентували новий сайт міської ради: що змінилось

• 26.11.2019, 13:33
  • Наталія Козак
Сьогодні, 26 листопада, відбулася презентація оновленого порталу Львівської міської ради (https://city-adm.lviv.ua/). Так, новий сайт мерії отримав сучасний дизайн, що орієнтований на нові тенденції, а також був адаптований для людей із вадами зору.

фото: Олександр Мазуренко

«Після тривалої роботи нарешті сайт Львівської міської ради отримав новий дизайн та нову структуру. Тепер він є значно зручнішим у користуванні, адже всю інформацію можна знайти легше і швидше та, відповідно, отримати її в набагато якіснішому форматі», — зазначила керівниця управління інформаційних технологій Олена Гунько.

Так, сайт отримав оновлений мінімалістичний дизайн та деякі нові функції.

фото: Олександр Мазуренко

«Першим помітним оновленням є дизайн порталу, який орієнтований на нові тенденції. Зокрема, йдеться про HTML5/CSS/JS, що дозволяють пришвидшити завантаження сайту та візуалізацію сторінок. Відвідуючи портал, користувач відчуває більше простору, інформація сприймається зручніше. Під час роботи над дизайном були проаналізовані сучасні тенденції у сфері веб-дизайну і веб-розробки, було враховано досвід інших держав, зокрема, Австралії, Великої Британії та США. Дизайн створено з урахуванням брендбуку Львівської міської ради, а також рекомендацій і вимог законодавства України до офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади», — зазначила заступниця директора з організаційних питань ЛКП «Міський центр ІТ» Ірина Козак.

Також помітним оновленням порталу є навігація по його структурі, що спрощує та покращує взаємодію користувача з порталом. Можна відзначити й мобільність та адаптивний дизайн порталу. Сьогодні понад 60% користувачів мають смартфони, тому важливою перевагою нового порталу є його адаптованість під більшість пристроїв (планшети, великі монітори, смарт-ТВ тощо).

Досягненням цього порталу є також його інклюзивність. Дизайн відповідає стандарту Web Content Accessibility Guidelines (WSAG) 2,0 рівнів АА та ААА (контрастність кольорів, розміри елементів і шрифтів), що уможливлює доступ для людей з вадами зору. Окрім того, інклюзивність порталу полягає в тому, що, за допомогою спеціальних програм для людей з вадами зору, користувач може контролювати те, що читає. Деякі програми зможуть конвертувати текст у шрифт Брайля (якщо користувач має дисплей Брайля).

У роботі над порталом були враховані результати досліджень таких інституцій як «Опора», Transparency International тощо, зокрема — щодо відкритості й прозорості.