У Вищому антикорупційному суді розпочалося засідання щодо мера Львова

• 27.11.2019, 12:51
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні у Вищому антикорупційному суді розпочалось засідання щодо справи міського голови Львова Андрія Садового і будівництва в місті індустріального парку на 3 тисячі нових робочих місць. Суд має обрати запобіжний захід меру Львова. Під будівлею суду зібралося чимало людей, серед яких — екс-нардепи, мери різних міст України, а також представники Асоціації міст України. Сам Андрій Садовий перед засіданням зазначив, що вірить у перемогу правди.

«Усі говорять: треба залучати інвестиції. А тут Спеціалізована прокуратура пише зовсім інші заяви — що треба розривати угоди. СТР сьогодні — це компанія № 1 у Центрально-Східній Європі. Тому я оптимістично налаштований і вірю в нашу перемогу. Є правда, є закон. Ми все робили по закону. Компанію СТР обслуговує компанія KPMG. Це аудитор з великої четвірки. Перевірені всі етапи, немає жодних юридичних проблем. Я вважаю, що це непорозуміння, яке тягнеться з минулих років, і треба поставити тверду крапку. Бо коли спеціалізована прокуратура звертається: „А давайте розірвемо з ними угоду, щоб взагалі їх не було в Україні“, це якийсь сюр! Я думаю, що керівництво держави на це зверне увагу і, можливо, саме завдяки сьогоднішньому засіданню, ми зможемо в країні створювати більше робочих місць, залучаючи інвесторів, бо самотужки це буде важко робити», — зазначив Андрій Садовий.

Він також зазначив, що СТР — це компанія, яка в Європі збудувала 97 індустріальних парків. Натомість, в Україні їй це зробити не дають можливості вже більше трьох років. «Я думаю, що це ще стара влада пробує такі речі робити. Я мав розмову з Олексієм Гончаруком, і він розписав цей кейс на міністра економіки. Вірю, що буде відповідне позитивне рішення, і ми всі разом будемо вибачатися перед компанією CTP, яка створила 97 індустріальних парків у Європі, але не має можливості зробити це у Львові, хоча виграла конкурс, заплатила гроші в бюджет, сплачує кожного року податок на землю. Тільки вперед! Я налаштований на результат. Прем’єр говорить, що треба збільшувати ВВП на 40%. А як його збільшувати? Треба створювати нові робочі місця. Потрібні інвестиції, чим ми, в принципі, і займаємось. Я впевнений у перемозі», — підкреслив мер Львова.

За словами Андрія Садового, земельна ділянка, на якій мають збудувати індустріальний парк, перебуває в межах міста. «Є рішення суду від березня, яке підтвердило, що земля була, є і завжди буде землею громади. І ми, щоб зберегти добросусідські відносини з сусіднім селом, підписали меморандум, врегулювали всі проблеми», — зазначив мер.

На запитання щодо суми застави, мер відповів, що не готовий сплатити 50 мільйонів. «У нас в родині таких грошей немає. Я б хотів, щоб суд відмовив прокуратурі, адже це не має за собою жодного сенсу. Ця справа триває десь 3,5 роки. Буквально декілька місяців тому колеги з НАБУ говорили, що це безперспективно. Вони розуміють, що це був замовний проект — не дати Садовому збудувати потужний індустріальний парк, а те, що зараз, мабуть іде по „накату“, або хтось це використовує. Я маю повагу до нашої правової системи і надіюсь, що суд сьогодні прийме позитивне рішення», — додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, 21 листопада представники САП та прокуратури вручили підозру в справі індустріального парку в Рясне міському голові Львова Андрію Садовому та в.о. директора департаменту містобудування Сергію Коровайнику. Мер прокоментував ТОП-запитань щодо цієї ситуації у своєму блозі. За його словами, блокування роботи великого інвестора триває вже 3,5 роки. Через це країна недоотримала орієнтовно 150 мільйонів гривень податків, а мешканці — тисячі робочих місць із європейським рівнем заробітної плати.

«Давайте пригадаємо 2015 рік, коли країна оговтувалась від агресії, коли прихід будь-якого інвестора був дивом. СТР зайшли і мали право звернутися, щоб викупити землю, адже це нормальна практика світу. Інвестор є власником землі, на якій вони будують. Це 100 млн доларів, 3 тисячі робочих місць. Звичайно, вони тим правом скористалися. Компанія KPMG, які їх обслуговує, все підтвердила. У світі землю віддають за 1 долар зі всіма комунікаціями і мережами, тільки щоб інвестор створив робочі місця і сплачував податки. Цей парк мав почати працювати ще 2 роки тому, за рік бюджети всіх рівнів мали отримати десь 147 млн грн. А ми ці кошти вже 2 роки не отримуємо, тому треба готувати позов до тих людей, які блокують інвестиції, і через яких держава недоотримує податки. Якщо для відстоювання правди треба бути в суді — я готовий тут бути», — підкреслив Андрій Садовий.

До слова, свою підтримку та готовність взяти на поруки мера Львова Андрія Садового у ситуації щодо індустріального парку вже висловили колишні народні депутати України Оксана Сироїд, Олег Березюк, Олег Лаврик, Сергій Кіраль, а також чинний народний депутат Павло Бакунець. Асоціація міст України також заявила про недопустимість дій державних органів, якими блокується діяльність інвесторів та інвестиційних компаній у територіальних громадах.