Сергій Коровайник прокоментував обвинувачення прокурора під час засідання суду

• 28.11.2019, 16:58
  • Пресслужба ЛМР
Триває засідання Вищого антикорупційного суду в справі в.о. директора департаменту містобудування Львівської міськради й будівництва індустріального парку на 3 тисячі нових робочих місць. Сергій Коровайник прокоментував обвинувачення САП. Зокрема, він зазначив, що земельна ділянка в Рясне є комунальною землею міста, і це погоджено та підтверджено Держгеокадастром. Також Коровайник підкреслив, що рішення звільнити компанію CTP від сплати орендної плати за земельну ділянку було прийняте сесією міської ради, і йшлося не лише про конкретну компанію, а й про будь-яких інвесторів, які матимуть намір збудувати у Львові індустріальний парк.

«Процедура відчуження земельної ділянки компанії передбачає виготовлення проекту землеустрою, який, відповідно до процедури, визначеної Земельним кодексом, погоджується органами Держгеокадастру, зокрема. Такі погодження є, згідно з ними земельна ділянка на момент відчуження відносилась до комунальної землі міста Львова. Сам державний орган визнав, що ця земля не державна і знаходиться в межах міста Львова. Навіть не треба бути інженером-землевпорядником. Не маючи певної освіти, можна просто в інтернеті переглянути графічні матеріали, карти міста Львова, і наочно побачити розташування цієї земельної ділянки», — зазначив Сергій Коровайник.

Він також підкреслив, що будь-які суперечливі питання щодо цієї земельної ділянки з громадою с. Рясне-Руське вдалося врегулювати підписанням відповідного меморандуму про розмежування територій.

Сергій Коровайник прокоментував і питання початкового звільнення компанії CTP від сплати орендної плати.

«Договір оренди земельної ділянки укладений на підставі ухвали сесії міської ради. Один із її пунктів передбачає, що ТзОВ «СіТіПарк Львів» звільняється від сплати орендної плати. Ми не цільово звільняли ТОВ «СіТіпарк від орендної плати, а звільняли всю індустрію. В ухвалі прописано, що індустріальні парки, які також в майбутньому можуть бути організовані у Львові, будуть звільнені від орендної плати. Це, свого роду, позитив для інвесторів. І це також піде на користь і місту, і покращить інвестиційний клімат. Зазначу, що рішення приймалося на сесії Львівської міської ради, тобто депутатський корпус, голосуючи за цю ухвалу, такий пункт бачив, і рішення було проголосоване позитивно», — додав він.

Коровайник відзначив, що зміна цільового призначення ділянки на землі промислового призначення відбулася в 2013 році. Натомість, компанія СТР отримала ділянку в оренду лише наприкінці 2015-го.

«Затрати сплачуються при зміні цільового призначення земельної ділянки, якщо ця ділянка була в категорії землі сільськогосподарського використання. Що це передбачає? Сама зміна цільового використання земельної ділянки відбулася 2013 року. На той час, наскільки мені відомо, із ТОВ „СіТіПарк Львів“ у нас жодних договірних відносин не було. І говорити зараз, що ТОВ „СіТіПарк Львів“, яка отримала в оренду земельну ділянку наприкінці 2015 року, зобов’язана сплачувати затрати за земельну ділянку, абсолютно безпідставно. Окрім того, закон про індустріальні парки передбачає, що в оренду компанії-орендарю вона передається вже як землі промислового характеру», — зауважив він.

Додамо, що сьогодні суд має обрати Сергію Коровайнику запобіжний захід. Суддя Вищого антикорупційного суду, який розглядає справу, — Сергій Мойсак. Прокурор — Вадим Сидоренко — наполягає на заставі в розмірі 7 мільйонів гривень.

Коровайник зазначив, що таких грошей ані він, ані члени його сім’ї не мають. «І щодо застави, яка визначено в сумі 7 млн. грн. Ні в мені, ні в членів моєї сім’ї таких кошів немає. Я навіть не буду шукати можливості їх знайти, бо для мене це нереальна суму. У залі сидять поважні люди, яких я давно знаю і дуже поважаю, тому прошу про рішення щодо взяття мене на поруки одним із них», — додав він.

Свою підтримку та готовність взяти на поруки Сергія Коровайника висловили колишні народні депутати України Любомир Зубач та Олег Лаврик, заступники міського голови Львова Ірина Маруняк, Галина Слічна та Сергій Бабак, а також депутати ЛМР Любомир Босаневич, Олена Пасевич і Тарас Кльофа. До слова, раніше Асоціація міст України заявила про недопустимість дій державних органів, якими блокується діяльність інвесторів та інвестиційних компаній у територіальних громадах.

«Відзначу, що рішення, які приймаються, — колегіальні, вони аналізуються керівниками різних підрозділів і виносяться на розгляд сесії міської ради. Усі рішення по СіТіпі йшли через сесію. Я готовий йти на співпрацю зі слідством, з’являтися на допити. Тому прошу суд розглянути можливість особистої поруки», — додав Сергій Коровайник.

Нагадаємо, 21 листопада представники САП та прокуратури вручили підозру в справі індустріального парку в Рясне міському голові Львова Андрію Садовому та в.о. директора департаменту містобудування Сергію Коровайнику. За словами мера, блокування роботи великого інвестора триває вже 3,5 роки. Через це країна недоотримала орієнтовно 150 мільйонів гривень податків, а мешканці — тисячі робочих місць із європейським рівнем заробітної плати.

Учора суд обрав запобіжний захід у цій справі Андрію Садовому у вигляді застави в розмірі 1 млн 56 тис 550 грн. Мер прокоментував рішення суду й заявив, що подаватиме на апеляцію і добиватиметься повної відмови прокуратурі та цілковитого звільнення від застави.