«Хотілося б, щоб мери залучали інвесторів і надавали їм всіляку підтримку так, як це здійснюється у місті Львові», — екснардеп Андрій Журжій

• 04.12.2019, 21:45
  • Пресслужба ЛМР
В Апеляційній палаті ВАКС триває розгляд апеляції Андрія Садового в справі обрання йому запобіжного заходу. На підтримку мера Львова виступила низка екснардепів та чинний депутат ВРУ, які заявили про готовність взяти його на поруки. Зокрема, свою підтримку та готовність взяти на поруки мера Львова у ситуації щодо індустріального парку висловив екснардеп та підприємець Андрій Журжій.

«Можу сказати, як інвестор і власник компанії, яка за останні три роки проінвестувала більше ніж в 20 населених пунктів у Київській області, створила більше 2 тис робочих місць. Мені б дуже хотілося, щоби наші мери залучали інвесторів і надавали їм всіляку підтримку так, як це здійснюється у місті Львові. Саме залучали, а не інвестори ходили-оббивали ноги. Бо інвестори — це робочі місця, це податки, це доходи наших людей. Тому я хочу побажати Україні побільше таких мерів як Андрій Іванович Садовий. Я з ним знайомий з 2014 року і вважаю, що місту Львову пощастило з мером. Свою заяву повністю підтримую», — сказав Андрій Журжій.

Сьогодні особисто подали заяви до Апеляційної палати ВАКС також колишні народні депутати Оксана Продан, Оксана Сироїд, Олег Лаврик, Тарас Пастух, Сергій Кіраль, Олег Березюк, Олександр Опанасенко та Тетяна Острікова, а також чинний нардеп Павло Бакунець.

Нагадаємо, 27 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід меру Львова Андрію Садовому та в.о. директора департаменту містобудування Сергію Коровайнику в справі індустріального парку. Клопотання прокурора в обох випадках суд задовільнив лише частково, та призначив суму застави, в 50 разів меншу, аніж вимагали в САП. Йдеться про 1 млн 56 тис 550 грн. для Андрія Садового та 153 680 грн. — для Сергія Коровайника. Як заявив мер Львова одразу після засідання суду, він подаватиме на апеляцію та добиватиметься повної відмови прокуратурі й цілковитого звільнення від застави.

Раніше Андрій Садовий зазначав, що блокування роботи великого інвестора триває вже 3,5 роки. Через це країна недоотримала орієнтовно 150 мільйонів гривень податків, а мешканці — тисячі робочих місць із європейським рівнем заробітної плати.

До слова, під час першого судового засідання у ВАКС свою підтримку та готовність взяти на поруки мера Львова Андрія Садового у ситуації щодо індустріального парку висловили колишні нардепи Оксана Сироїд, Олег Березюк, Олег Лаврик і Сергій Кіраль, чинний народний депутат Павло Бакунець та мер Києва Віталій Кличко. Асоціація міст України також заявила про недопустимість дій державних органів, якими блокується діяльність інвесторів та інвестиційних компаній у територіальних громадах.