«Не вбачаю жодних ризиків, про які зазначала Прокуратура», — Тетяна Острікова

• 04.12.2019, 21:46
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні в Апеляційній палаті ВАКС триває розгляд апеляції Андрія Садового у справі обрання йому запобіжного заходу. Колишня народна депутатка України Тетяна Острікова висловила позицію про готовність взяти на поруки мера Львова Андрія Садового.

«Я знаю Андрія Івановича Садового з 2014 року як лідера партії «Самопоміч», членом якої я є, так само, як і він. До цього я його знала як міського голову міста Львова, оскільки я очолювала підприємство, яке інвестувало в нерухомість у місті Львові — це також були інвестиції в нерухоме майно.

Я хотіла би звернути увагу шановного суду на той факт, що, як людина з вищою юридичною освітою, я не вбачаю жодних ризиків, про які зазначала прокуратура, виходячи з двох підстав.

Перша — щодо того, що Садовий Андрій Іванович може якимось чином спотворити чи знищити докази. Це кримінальне провадження розслідується з літа 2015 року, і всі можливі і неможливі докази, які можна було в ньому зібрати, прокуратура вже, очевидно, за цей час мала би зібрати. Якби Андрій Іванович, обіймаючи посаду міського голови, хотів щось спотворити, то він за цей час уже будь-які докази міг би знищити, приховати чи що-небудь з ними зробити. Але, прокуратура цього, до речі, не спростовує, що про такі факти невідомо і, відповідно, їх немає.

Друге — щодо того, що Садовий Андрій Іванович буде переховуватися від слідства чи не з’являтися на виклики. Я би хотіла звернути увагу шановного суду на той факт, що Садовий Андрій Іванович є політиком і громадським діячем, членом партії «Самопоміч». І для політика найбільш важливим активом є репутація, яка вибудовується роками і коштує дуже дорого. Її можна дуже легко зруйнувати, будучи причетним до якихось таких речей як-от, наприклад, нез’явлення до суду. І тому, дуже високо цінуючи репутацію Андрія Івановича Садового, я переконана, що такого можливого випадку як нез’явлення з викликом до органів слідства просто немає — він існує тільки в уяві, припущеннях Прокуратури. Тому я готова поручитися за нього особисто", — заявила Тетяна Острікова, колишня народна депутатка України.

Нагадаємо, 27 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід меру Львова Андрію Садовому та в.о. директора департаменту містобудування Сергію Коровайнику в справі індустріального парку. Клопотання прокурора в обох випадках суд задовільнив лише частково, та призначив суму застави, в 50 разів меншу, аніж вимагали в САП. Йдеться про 1 млн 56 тис 550 грн. для Андрія Садового та 153 680 грн. — для Сергія Коровайника. Як заявив мер Львова одразу після засідання суду, він подаватиме на апеляцію та добиватиметься повної відмови прокуратурі й цілковитого звільнення від застави.

Раніше Андрій Садовий зазначав, що блокування роботи великого інвестора триває вже 3,5 роки. Через це країна недоотримала орієнтовно 150 мільйонів гривень податків, а мешканці — тисячі робочих місць із європейським рівнем заробітної плати.