ТОП-3 головні теми тижня від Андрія Садового

• 17.01.2020, 17:19
  • Пресслужба ЛМР
Мер Львова у своєму традиційному відеозверненні розповів про 3 найважливіші теми тижня в житті міста: перспективу створення львівської агломерації, можливість реалізації найкращих ідей містян за кошти громадського бюджету, а також ремонт найважливіших вулиць міста.

За словами мера, щоранку близько 150 тисяч мешканців довколишніх сіл та містечок приїжджають до Львова, сплачуючи тут податки, але не маючи жодного впливу на життя міста. Відтак, децентралізація дає можливість створити велику львівську агломерацію, що забезпечить низку переваг для всіх учасників процесу.

«Які переваги? Люди, які живуть у довколишніх селах та містечках, матимуть можливість об’єднатися мережею громадського транспорту з містом Львовом. Це також можливість користуватися львівською медициною, освітою, послугами ЦНАП, де можна отримати якісний сервіс. Я думаю, що об’єднуючи наш потенціал, ми всі разом однозначно переможемо. Недарма є українське гасло: в єдності — сила», — зазначив мер міста.

Також Андрій Садовий нагадав про міську ініціативу «Громадський бюджет», завдяки якій мешканці Львова можуть реалізовувати власні ідеї бюджетним коштом.

«Уже четвертий рік поспіль ми маємо у Львові традицію велику частину грошей розподіляти через громадський бюджет. Тобто самі львів’яни приймають рішення, які проєкти будуть реалізовані. За результатами минулого року, більше 100 тисяч львів’ян взяли участь у голосуванні і прийняли рішення, які ініціативи реалізувати. Перемогло 55 проєктів. Узагалі було 219. Це ремонти в школах, нові їдальні, громадські простори. І дуже часто пригадуєш, якою занедбаною була певна територія, і як вона змінилася, стала окрасою мікрорайону. Я б хотів, що цього року було ще більше учасників, тому що більше 100 тисяч — це рекорд для України. Такого відсотка не має жодне місто Європи. Тому вже сьогодні думайте, які проєкти хочете реалізувати наступного року. Об’єднуйтесь, і разом будемо перемагати», — зазначив мер.

Також міський голова розповів про «відкриття тижня»: відремонтованою Замарстинівською знову курсує трамвай. «І про перемоги. 2 роки тривали ремонти на вулиці Замарстинівській. Як і обіцяли, 16 січня трамвай поїхав, дорога відкрита. До речі, це трамвай № 9, який тепер із Замарстинівської їде на залізничний вокзал. До речі, хочемо в перспективі продовжити трамвай аж до вулиці Мазепи. Уже сьогодні робиться проєкт, — каже він. — До речі, до кінця місяця також почнемо ремонт на вул. Шевченка та вул. Хуторівці».

Наприкінці звернення мер міста запросив усіх містян та гостей Львова у свято Богоявлення долучитись до загальноміського освячення води. «Неділя, 13.00, пл. Ринок перед входом до ратуші — відбудеться посвячення води за участі всіх християнських конфесій Львова. Приходьте, запрошую!» — зазначив він.