ТОП-5 тем останнього тижня січня від Андрія Садового

• 31.01.2020, 17:56
  • Пресслужба ЛМР
Ремонти головних вулиць міста, МАФ біля вокзалу, квартири для сиріт та багатодітних, новий осередок «Джерела» та нове українське кіно. Міський голова Львова Андрій Садовий у своєму традиційному відеозверненні підсумував основні події тижня, що минає.

Зокрема, мер міста розповів про старт ремонтних робіт на кількох важливих вулицях Львова — Хуторівка та Шевченка.

«У попередніх зверненнях ми анонсували початок робіт у січні на вулицях Хуторівка та Шевченка. Роботи розпочались. На Хуторівці розпочинаємо з мереж. Ця вулиця кардинально буде змінена. Буде окрема велодоріжка, поремонтовані хідники, з’явиться окрема виділена смуга для автобусів і тролейбусів. Ми плануємо з’єднати проспект Червоної Калини з Хуторівкою та Науковою. Ми не перекриватиму Хуторівку на ремонту, адже є дві смуги. Будемо робити почергово. На вулиці Шевченка також розпочали роботи із будівництва квазі-кільця Шевченка-Левандівка. Це надзвичайно складна робота, яка на нас чекає. Цю вулицю будемо робити у три етапи — у 2020−2021 році», — зазначив міський голова.

Прокоментував мер і ситуацію з демонтажем малої архітектурної форми на площі Двірцевій, поблизу залізничного вокзалу:

«Місто інвестувало значні кошти в реконструкцію площі. Ми зробили першу чергу, зараз йде робота над другою чергою. Незабаром з’явиться дуже хороший фонтан. Є багато запитань — що на цій площі робить МАФ? Насправді ця споруда не мала жодного легітимного права там бути. Але можна поставити незаконну малу архітектурну форму за ніч, а щоб її демонтувати і пройти всі горнила судової системи, потрібні роки. Близько 5 років тривали суди, і ми отримали легітимне право її знести. Велика подяка виконавчій службі та всім, хто був дотичний. Сьогодні замість МАФу стоїть паркан, і проектанти планують громадський простір. Можливо, зробимо там красиві лавочки, щоб було зручно. Така доля чекає на кожну незаконну малу архітектурну форму міста Львова», — додав Андрій Садовий.

Іще одна важлива подія тижня — вручення ордерів на нове помешкання 5 дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування і 3 багатодітним сім’ям.

«Цього тижня ми мали у кабінеті дуже багато дітей. Три сім’ї, які разом мають 28 дітей, отримали 3 красиві квартири. Це багатодітні сім’ї. Також 5 сиріт отримали помешкання від громади Львова, завдяки програмі співфінансування. Загалом за останній час 40 дітей-сиріт отримали квартири від громади Львова. Наша політика дуже проста: діти мають виховуватись у сім’ях, а ті діти, які не мають батьків, — мати власне помешкання, щоб нормально планувати своє життя», — додав міський голова.

Також Андрій Садовий цього тижня відвідав новостворений осередок центру «Джерело», який працює з молоддю з інвалідністю. Він — уже третій у Львові. У планах — щоб такі центри були в усіх районах міста.

«Цього тижня ми завітали в гості до дітей з інвалідністю, які є під опікою центру „Джерело“. Ми відкрили новий такий центр на вул. Богдана Хмельницького, аби діти, які стають дорослими, привчались до дорослого життя. У нас вже є 3 такі центри, де ми вчимо дітей прасувати, готувати їжу. У цьому центрі дітей вчать працювати з глиною, робити якісь цікаві речі. Можливо, ці вироби ми будемо дарувати шанованим гостям, які приїжджають до Львова», — розповів Андрій Садовий.

На завершення відеозвернення міський голова запросив усіх містян підтримати розвиток українського кінематографу та відвідати покази нових українських кінофільмів.

«Рекомендую усім нам подивитись чотири фільми: „Мої думки тихі“, „Віддана“, „Пекельна Хоругва“ і „Наші Котики“. Ми з дітьми дивились фільм „Наші котики“ — про наших героїв, добровольців. Неймовірні емоції: і сльози, і часом сміх. Познайомились із творчою групою, яка працювала над фільмом. Рекомендую всім. Субота, неділя — беріть дітей і йдіть в кіно. Підтримуйте українське», — зазначив міський голова.