«Рішення прийматиме Верховна Рада, уряд», — мер Львова про агломерацію

• 13.02.2020, 12:20
  • Пресслужба ЛМР
Мер Андрій Садовий під час години запитань до міського голови прокоментував позицію міста щодо створення Львівської ОТГ. Також він зазначив, що остаточне рішення прийматимуть органи державної влади.

«Учора ми мали велику зустріч, прийшло 20 голів навколишніх населених пунктів. Ми мали дебати. До кінця не знаємо, які населені пункти увійдуть у межі міста. Рішення буде приймати Верховна Рада, уряд. Я дав доручення всім нашим керівникам по напрямках обстежити всі ці населені пункти і мати розуміння, що там необхідно зробити. Бо закон приймуть, і з наступного дня ці мешканці приходитимуть і будуть питати. Ці всі рішення ми будемо приймати тут, у цій залі. Наприклад, хлопець, що йшов на війну із Сокільник, 100 тис грн не отримує, як хлопці, які зі Львова. Більше 150 тис людей щодня в’їжджають у Львів з населених пунктів, бо і податки тут платять. Тому мешканці цих населених пунктів повинні мати високий рівень послуг. Інших варіантів, як залучати кошти з іноземних банків — нема. Нам сотні мільйонів доларів треба інвестувати в інфраструктуру», — зазначив міський голова.

Нагадаємо, учора селищні та міські голови Львівської області зустрілись із мером Львова Андрієм Садовим. Спілкувались, зокрема про позицію громад щодо об’єднання у Львівську ОТГ. Також мер наголосив на важливості створенні окремого департаменту агломерації у Львівській міській раді, до роботи в якому запросив представників усіх населених пунктів, які готові до співпраці.

Зазначимо, Львів має чітку візію щодо майбутнього територіального устрою, що ґрунтується на Генплані міста, прийнятому у 2010 році, та містить прогноз територіального розвитку міста, охоплюючи територію приміських населених пунктів. Реформа децентралізації покликана забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади. Так, деякі сільські ради вже висловили свою позицію на користь агломерації зі Львовом.