Сесія перенесла розгляд питання про затвердження Кодексу етичної поведінки депутатів

• 20.02.2020, 15:03
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні сесія, із третьої спроби, перенесла розгляд питання про затвердження Кодексу етичної поведінки депутатів Львівської міської ради. У цьому Кодексі визначені основні вимоги щодо етики поведінки міських обранців, необхідності дотримання обов’язку особистого голосування та врегулювання конфлікту інтересів.

«Велике прохання, щоб ми підтримали цю ухвалу, бо вона важлива для демократії, щоб місцеве самоврядування мало всю повноту, яка має бути. Ви, як депутати, маєте бути прикладом. Я би хотів, щоб ця ухвала нас об’єднала. Хочу подякувати усім, хто долучився до цієї роботи, але буде некоректно, якщо ми це питання не проголосуємо», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Відтак, мер запропонував перенести розгляд питання на наступну сесію. Однак, перенесення більшість депутатів не підтримала (за перенесення було 29 голосів). Після короткої перерви, повторно проголосували за перенесення розгляду питання.

«Ми знайшли компроміс, проговорили усі зауваження, домовились, що переносимо і глибинно доопрацюємо, щоб мати компроміс. Бо це імідж міста. Кодекс етики урядників ми вже прийняли, і ніхто з чиновників не боявся. Ця ухвала важлива для нашого міста», — сказав мер Львова.

За перенесення, вже вдруге, проголосував 31 депутат.

«Прошу вас бути відповідальними. Давайте будемо мати повагу до себе, колег і всіх українців», — додав мер Львова.

Відтак, за перенесення розгляду питання втретє проголосувало 33 депутати.

Як йдеться в інформаційній довідці до проекту ухвали, Кодекс етичної поведінки депутатів має забезпечити високі показники відкритості та прозорості роботи депутатського корпусу.

Нагадаємо, Львівська міська рада однією із перших розробила й затвердила Кодекс етичної поведінки посадовців, а відтак — затвердила порядок отримання, реєстрації та розгляду повідомлень про порушення цього Кодексу посадовцями.