Про співпрацю з ЄБРР, доплати медикам та ціни на медичне обладнання, — мер Львова на нараді з Президентом

• 31.03.2020, 19:29
  • Христина Процак
Міський голова Львова Андрій Садовий на нараді з Президентом України озвучив три основні питання, які важливо врегулювати іншим містам України, а також на рівні держави. Це стосується співпраці з ЄБРР, додаткової виплати премій медпрацівникам та нормальних цін на медичне обладнання.

фото Роман Балук

«На нараді з Президентом та Прем’єром запропонував прості дії, які, на мою думку, варто зробити:

Перше. Багато міст України є партнерами з Європейським банком реконструкції та розвитку. Варто вступити в переговори з Банком щодо окремих умов співпраці. Ці гроші зараз екстрено потрібні на місцях.

Говорив з Артемом Шевальовим, нашим представником у ЄБРР: банк готовий для міст-партнерів запропонувати окрему програму підтримки в цей складний час.

Друге. Підтримка медичних працівників. Ми у Львові вже прийняли рішення доплачувати по 10 тис грн всім медикам, які працюють з хворими на коронавірус. Зі свого боку Кабмін може запровадити додаткові виплати з Фонду соціального страхування для медиків, які самі захворіли та потребують лікування. Безпека лікарів — це і наша безпека.

І третє. Нещодавно мали неприємний досвід. Один з українських постачальників ШВЛ штучно підняв у два рази вартість на обладнання. На наше зауваження, що ціну підвищено несправедливо, бізнесмени відповіли, що й на таку ціну знайдеться покупець в іншому місті.

Це неприпустима ситуація, коли ділки намагаються заробити на житті людей. Звернув на це увагу Кабміну, щоб надалі унеможливити такі випадки", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.