Мер Львова запросив усіх охочих залишати відгуки і пропозиції до програми відновлення «Львів завтра»

• 20.05.2020, 10:22
  • Христина Процак
Львівська міська рада спільно з фахівцями та експертами напрацювала програму відновлення міста в посткарантинний період «Львів завтра». Драфт програми вже є публічним, і всі охочі можуть з нею ознайомитись. Мер Львова Андрій Садовий закликав усіх охочих долучатись до обговорення та доповнення цієї програми.

фото умовне, автор: Роман Балук
фото Роман Балук

«Розробили спільно з фахівцями (епідеміологи, науковці, бізнес) програму відновлення „Львів завтра“. В ній все про те, як місто має функціонувати в посткарантинний період. Мета — максимальне відновлення активного життя у всіх сферах при мінімальному ризику поширення інфекції. Кому цікаво — тут: https://bit.ly/36c47k8 коротка і повна версія документу. Читайте, критикуйте, доповнюйте», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Програма відновлення «Львів завтра» (повний текст програми за посиланням) розроблена КУ Інститут міста разом з робочою групою згідно з розпорядженням № 155 від 05/06/2020 «Про утворення робочої групи для підготовки пропозицій щодо розвитку міста Львова у постпандемічний період». Наразі триває обговорення з різними середовищами, задля урахування інтересів представників різних сфер міста.

Як зазначають в Інституті міста, основне завдання програми — зниження проявів негативних наслідків пандемії COVID -19 у Львові і створення передумов для максимально швидкого повернення на траєкторію покращення показників соціально-економічного і культурного розвитку.

Під час напрацювання програми були враховані позитивні і негативні приклади різних країн: Данія, Німеччина, Польща, Словаччина, Чехія, Ізраїль, Сербія, Нова Зеландія, Австрія, Бельгія, США, Франція, Нідерланди.

Відтак, два основні пріоритети програми:

• перший пріоритет — це забезпечення безпеки життя і здоров’я мешканців міста, а також функціонування медичної і критичної інфраструктури
  • другий пріоритет — дозовані кроки з активізації бізнесу і відновлення соціально-культурних активностей.

Принципи програми:

• Масове тестування — найефективніший спосіб раннього виявлення хворих. Ми просимо всіх сприяти збільшенню тестування і за можливості брати участь в них самостійно.
  • Максимальне підтримання «віддаленої» роботи. Закликаємо всіх мешканців та організації, за можливості організовувати дистанційну роботу, це суттєво знижує ризик захворювання.
  • Діджиталізація має бути максимально прискореною. Якщо є можливість скористатися електронною послугою (оплати, замовлення, інформування) ми просимо мешканців скористатися нею.
  • Витримка дистанції. Просимо мешканців слідкувати за дотриманням дистанції 1,5−2м. Підприємствам, організаціям, установам рекомендуємо організувати свою діяльність з дотриманням відповідних умов для працівників і відвідувачів.
  • Влада має забезпечити достовірну і своєчасну інформацію. Звертаємося до мешканців з проханням ставитися відповідально до споживання і розповсюдження інформації про боротьбу з COVID-19. Будь ласка, перевіряйте джерела.
  • Побудова каналів для можливості використання колективного інтелекту. Будьте активними, співпрацюйте один з одним. Допомогайте тим, хто цього потребує. Місто буде сприяти вивченню думки мешканців для врахування її у своїй роботі.
  • Постійно моніторити можливу «другу хвилю». Ризики повторних спалахів дуже високі. Просимо зберігати пильність і виконувати рекомендації щодо убезпечення себе і своїх рідних від зараження.

Програма передбачає чотири напрямки діяльності:

• Безпека життя і здоров’я мешканців
  • Медицина і охорона здоров’я
  • Бізнес і робочі місця
  • Взаємодопомога і підтримка.

На реалізацію програми передбачено 2 роки.

Нагадаємо, вчора міський голова Львова Андрій Садовий публічно презентував програму різним середовищам — інфекціоністам, учасникам Ради конкурентоспроможності, ректорам львівських вишів. Більшість відгуків були схвальними, а всі озвучені під час обговорення пропозиції будуть враховані у кінцевому варіанті програми, яку мають затвердити на засіданні виконавчого комітету та на сесії Львівської міської ради.

Львів завтра