Львів інвестував 19,8 млн грн в амбулаторію і ЦНАП для Рудно

• 26.05.2020, 15:19
  • Марія Демчина
Львів інвестує в сусідні населені пункти. Торік місто капітально відремонтувало приміщення під амбулаторію сімейної медицини для мешканців Рудно, а також створило Центр надання адміністративних послуг. Сьогодні мер Львова спільно з головою Рудненської селищної ради оглянули, як працюють ці установи.

фото амбулаторії в смт. Рудно, 2019 рік, автор: Олександр Мазуренко
фото: Роман Балук

«В цілому, мені подобається динаміка по Рудно. Цього року — школа, торік ми відкрили ЦНАП, перед тим ми відкрили амбулаторію сімейної медицини — дуже якісну та красиву», — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

«За останні декілька років Львів почав більше інвестувати в наше селище. Зараз це помітно не лише на словах. Тут з допомогою Львова побудували сучасну поліклініку, зробили ЦНАП, зараз добудовують школу, частково давали кошти на воду», — розповів Ігор Форманчук, голова Рудненської селищної ради.

Амбулаторія сімейної медицини для Рудно

Так, з 1 лютого 2019 року в смт. Рудно на вул. Шевченка, 64 функціонує сучасна амбулаторія сімейної медицини. Місто капітально відремонтувало це приміщення й перемістило туди амбулаторію № 2 КНП «5-а міська клінічна поліклініка м. Львова», яка до цього часу була на вул. Грушевського, 48. Тож мешканці Рудно мають усі необхідні та зручні умови для лікування неподалік від дому.

Раніше мешканці Рудно обслуговувалися у пристосованому приміщенні на сусідній вулиці, але воно було в аварійному стані, тому питання створення нової амбулаторії було надзвичайно актуальним. Тому з кінця 2017 року розпочали ремонтні роботи, і з 1 лютого 2019 року ця амбулаторія запрацювала на вул. Шевченка, 64.

Інвестиція міста — 11,2 млн. грн. Це повністю капітальний ремонт з реконструкцією приміщень, відновлення всіх мереж, електрика, газ, водовідведення і обладнання.

Станом на зараз декларації з лікарями амбулаторії підписали 6 726 осіб (при тому, що амбулаторія обслуговує 6 300 мешканців). За час роботи амбулаторії - зафіксовано 15 120 візитів пацієнтів.

В амбулаторії можна швидко та якісно отримати консультації, пройти обстеження, здати аналізи, можна отримати медикаментозне лікування, ін'єкції та інгаляції тощо.

ЦНАП в смт Рудно, 2019 рік, автор: Роман Балук

Центр надання адміністративних послуг для Рудно

Торік для мешканців Рудно відкрили надання адміністративних послуг — на вул. Грушевського, 55. Він є інклюзивним — тобто доступним для усіх категорій населення. Усі роботи виконали за кошти міського бюджету Львова. Загальна вартість облаштування — 8,6 млн. грн.

Раніше там була дуже закинута будівля, тож розчистили територію й повністю змінили простір: тепер тут є дитячий майданчик, лавочки, нічне освітлення, камери відеоспостереження. Важливо й те, що будівлю обладнали за всіма стандартами доступності для незрячих, нечуючих людей, людей на візках, а також є комфортним для мам з маленькими дітьми. Будівля — 2-поверхова: на 1 поверсі - ЦНАП, на 2 поверсі - публічний простір, де можна проводити різноманітні зустрічі з мешканцями, проводити навчання для адміністраторів.

Центр обладнаний електронною системою керування чергою, доступом до інтернету, wi-fi, є можливість оплати послуг «на місці». Офіс поділений на функціональні зали: рецепція («Інформаційна довідка»), де можна отримати бланк заяви, інформаційну картку адміністративної послуги з переліком документів, зареєструватись в електронній системі керування чергою; зала очікування та написання заяв; дитячий куточок; операційна зала, зона вільного доступу до інтернету.

У ЦНАП передбачено повний спектр надання адміністративних послуг: подати звернення, записатись на прийом до посадовця, подати заяву на отримання адміністративної послуги та отримати її результат, оформити паспорт, здійснити обмін водійських прав, зокрема особлива увага приділяється соціального напрямку, адже до прийому громадян будуть залученні фахівці з питань соціального захисту та питань пенсійного фонду.

Роботу ЦНАП у Рудно забезпечуватимуть 7 адміністраторів.