Мер Львова розповів, які важливі питання розглядатиме сесія завтра

• 27.05.2020, 15:13
  • Мар’яна Щепанська
Програма посткарантинного відновлення міста, підтримка для комунальних підприємств від міжнародних фінансових установ, закупівля нового томографа та карет швидкої, фінансова підтримка для сімей загиблих. Мер Львова Андрій Садовий у своєму відеозверненні розповів про головні питання, які розглядатимуть на завтрашньому позачерговому засіданні сесії міськради.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Незважаючи на карантин, місто поступово повертається до нормального життя, і я попросив депутатів міської ради зібратися на позачергове засідання в четвер, 28 травня», — зазначив міський голова.

За його словами, серед головних питань до розгляду — програма «Львів завтра».

«У ній є 3 головні акценти: безпека, медицина та економіка. Якщо говоримо про безпеку, то ми розробляємо дуже багато протоколів, як ми маємо жити, поводитися, тому що такими безпечними, як ми були, уже не маємо права бути. Медицина: ми дуже серйозно підсилюватимемо наші медзаклади — лікарні, поліклініки, докуповуватимемо обладнання, створимо великий медичний резервний фонд, щоб ми мали декілька мільйонів масок, всю амуніцію. Що ж до економіки — то це допомога малому бізнесу, нормальне функціонування комунальної інфраструктури міста», — розповів мер.

Друге важливе питання — затвердження програми підтримки для міст від Європейського банку реконструкції та розвитку.

«За квітень ми недоотримали в бюджет орієнтовно 135 мільйонів. Така сума очікує на нас і в травні. Сьогодні постало питання — а як працюватимуть стратегічні комунальні підприємства. І, власне, Банк готовий виділити нам орієнтовно 700 мільйонів гривень, які першочергово підуть на заробітну плату працівникам Водоканалу, Теплоенерго, АТП-1, Львівелектротранс тощо», — додав мер.

Іще 2 потрібні рішення — закупівля медобладнання та фінансова допомога для сімей загиблих під час війни.

«Ми хочемо купити новий сучасний томограф для дитячої лікарні, а також 10 карат швидкої допомоги для лікарні швидкої допомоги. Іще одне питання — підтримка непрацездатних сімей наших героїв, тобто тих, які втратили своїх годувальників. Усі вони отримуватимуть до кінця року від 3 до 4 тисяч гривень. Звичайно, це непрості рішення, але дуже важливі. Переконаний, що депутати прийдуть на сесію й одноголосно підтримають ці питання й місто матиме нормальну динаміку руху вперед», — зазначив Андрій Садовий.