Мер Львова закликав депутатів підтримати участь Львова у програмі підтримки муніципалітетів від ЄБРР

• 28.05.2020, 09:58
  • Пресслужба ЛМР
Мер Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку, а також закликав депутатів підтримати відповідну ухвалу.

фото умовне, автор: Роман Балук

«На сесії сьогодні перше питання стосуватиметься закупівлі 10 карет швидкої допомоги та томографа для лікарні швидкої медичної допомоги. Також дуже важливо, що Європейський банк реконструкції та розвитку протягає нам руку допомоги і готовий дати орієнтовно 700 млн грн для наших стратегічних підприємств для закриття тих проблем, які є, зокрема, для виплати зарплати працівникам комунальних підприємств. Якщо у квітні ми недоотримали в бюджет 135 млн грн, то на травень ми очікуємо близько 170 млн грн недонадходження. Така динаміка зберігається. Всі повинні розуміти, що ми нічого не отримуємо від уряду та підтримки немає, тому Європейський банк — єдина надія. Проте я бачу розмови у депутатів, аби не проголосувати за цю ухвалу. Це — наші працівники, і вони повинні бути забезпечені. Тому буду переконувати всіх на сесії.

Там пропонується і грантова частина. Якщо подивитись на нашу співпрацю з Банком і додати гранти, то в нас виходить все під 1% річних, а це — фактично задарма. Це однозначно вигідно для міста", — зазначив мер у прямому ефірі радіо «Львівська хвиля».

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку готує програму підтримки комунальних підприємств для міст-партнерів на час карантину. Зокрема, банк розглядає можливість виділення 20 млн євро для підтримки львівських комунальних підприємств у зв’язку з карантином.