«Закликаємо навколишні громади конструктивно працювати та обговорювати вже конкретні заходи по втіленню Львівської ОТГ», — Любомир Зубач

• 01.06.2020, 16:04
  • Пресслужба ЛМР
Львів закликає до співпраці сусідні міста та села, що, відповідно до рішення уряду, увійшли до складу Львівської ОТГ. Так, за словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, об'єднання не передбачає змін статусу населених пунктів, а лише надає мешканцям привілеї, які діють у Львові, у поєднанні із тими, що вже діяли для мешканців сільської території.

«Ми всі знаємо, що уряд прийняв рішення про створення Львівської ОТГ. Місто Львів готове до конструктивного діалогу з навколишніми громадами, який ми проводили, і будемо проводити. Проте, наголошую, що це є рішення українського уряду і на сьогодні його треба виконувати. Львів так само має запитання, тому що не всі наші пропозиції були враховані. Як ви знаєте, наприклад, ми також пропонували ширше коло громад, які мали би увійти до Львівської ОТГ. Не все було враховано, але ми вважаємо, що це є відповідальність держави. Якщо держава прийняла таке рішення, то його треба виконувати. Час для дискусії закінчився, на це було 5 років. Станом на сьогодні вже завершується реформа територіального устрою, і вона має бути реалізованою, тому що іншої дороги немає», — зазначив Любомир Зубач.

Також він додав, що для мешканців Винник все залишиться без змін, адже місто вже давно, фактично, є складовою Львова.

«Для мешканців Винник нічого не зміниться по великому рахунку, тому що треба розуміти, що Винники і так є на сьогоднішній день складовою частиною території Львова. Треба розуміти, що станом на сьогодні, отримання освіти, медицини, культури, інфраструктурні проекти здійснюється за рахунок міського бюджету Львова. Ми проводили аналіз, для розуміння ситуації, і виявили, що минулого року з міського бюджету Львова на утримання Винник було витрачено 132 млн грн. Натомість сплачено податку ПДФО до міського бюджету з цієї території всього 30 млн грн. Фактично, без міста Львова там би робилося набагато менше речей.

З точки зору інтересів мешканця Винник, то вони тільки зацікавлені в тому, щоби бути частиною Львова. Так, незадоволеними залишаються, очевидно, голова Винник і депутати, які там є, тому що чинне законодавство не передбачає там окремої ради. Проте ми цілком можемо прийняти рішення, щоб організувати внутрішнє управління в межах Львівської ОТГ таким чином, щоб воно було максимально децентралізоване", — додав посадовець.

Відтак, місто готове до співпраці та закликає зголошуватись громади, аби спільно працювати та приносити позитивні зміни для мешканців.

«Треба розуміти, що Львівська ОТГ не передбачає будь-яких змін статусу населеного пункту. Просто буде об'єднана територіальна громада, яка власне буде організовувати внутрішнє управління. Для мешканців територіальних громад є унікальна ситуація, коли з одного боку вони будуть частиною великого міста і будуть користуватись тими привілеями, які є у Львові, наприклад, безкоштовний проїзд для пенсіонерів у транспорті, але, у той же час будуть мати ті привілеї, і ті позитиви, які є у мешканця сільської території. Нам треба говорити про майбутнє і напрацьовувати подальші кроки, які ми можемо здійснити вже у цьому році.

Львів створив департамент міської агломерації, який будемо наповнювати кадрами після рішення уряду. Ми звертаємось до навколишніх громад, які мають бажання конструктивно працювати та обговорювати вже конкретні заходи по втіленню Львівської ОТГ. Ми готові спільно працювати для того, аби приносити конкретний результат для мешканців, які там проживають", — відзначив Любомир Зубач.

Нагадаємо, 27 травня, уряд прийняв рішення про створення Львівської ОТГ, до якої увійшло близько 20 сусідніх населених пунктів.

Додамо, Львів бере на себе зобов’язання і в рамках створення Львівської ОТГ:

• У кожному селі буде створено сучасний Центр надання адміністративних послуг;
  • Мешканці отримають якісне транспорте сполучення та безкоштовний проїзд для пенсіонерів;
  • Забезпечуватиметься підтримка військових: 100 тис. грн допомоги; 25 тис. грн — при підписанні контракту із ЗСУ;
  • -Мешканці ОТГ матимуть обслуговування у лікарнях міста;
  • Забезпечуватимуться сучасні освітні послуги, зокрема, передбачене створення медіатек, коворкінгів та молодіжних центрів;
  • Мешканці приєднаних населених пунктів зможуть брати участь та реалізовувати власні проєкти громадського бюджету;
  • Розробка програми централізованого водопостачання та каналізування, її поетапна реалізація;
  • Виконавча влада залишатиметься на місцях, а також будуть представники громад у спільній з містом раді.

Утворення органів самоорганізації населення як представницьких органів навколишніх громад зі збереженням окремих управлінських та фінансових функцій.

відео: Андрій Андрух