Львів — єдине місто в Україні, де діє окремий Сектор з питань доброчесності та запобігання корупції

• 17.06.2020, 17:59
  • Пресслужба ЛМР
Львів — єдине місто в Україні, де в мерії створено окремий Сектор з питань доброчесності та запобігання корупції. Цей підрозділ був утворений в результаті понад 6-річної співпраці ЛМР та групи нідерландських експертів організації «Governance & Integrity». Як зауважують міжнародні експерти, наявність такого структурного підрозділу свідчить про готовність мерії Львова вирішувати проблеми, які пов'язані з корупцією.

фото: Роман Балук

Зокрема, Сектор з питань доброчесності та запобігання корупції Львівської міської ради — єдиний підрозділ органу місцевого самоврядування, який дав можливість мешканцям анонімно подати повідомлення про корупційні діяння. І кожне таке повідомлення ретельно вивчають.

«Сектор — це унікальне, єдине в Україні, та навіть на усьому пострадянському просторі бюро доброчесності, що працює для подолання корупції в місті спільно з громадою, бізнесом та громадськими організаціями, використовуючи європейський досвід та практики. Він ще розвивається, але з нашого боку є велике сподівання, що і інші міста України використають приклад Сектору та створять такі ж підрозділи у своїх міських радах», — зауважив Франс Герадс, міжнародний експерт у антикорупційній сфері, співзасновник компанії «Governance & Integrity».

Нагадаємо, Сектор з питань доброчесності та запобігання корупції почав свою роботу 2018 року. Діяльність Сектору має комплексний характер, та охоплює три напрямки: запобігання, розслідування та етику.

Цей підрозділ:

• проводить аналіз корупційних ризиків,
  • запровадив можливість анонімно подати повідомлення про порушення через окремий канал сповіщення,
  • проводить розслідування та перевірки, навчання та роз'яснення щодо дотримання посадовцями норм Кодексу етичної поведінки,

проводить навчання та консультації із питань антикорупційного законодавства.