Важливі соціальні об`єкти міста, зокрема, лікарні, школи, садочки, можуть залишитись без охорони: депутати пропонують ліквідувати «Муніципальну варту»

• 17.06.2020, 18:45
  • Пресслужба ЛМР
Станом на сьогодні з передбачених бюджетом розвитку на Муніципальну варту коштів було використано 59%. Через недофінансування, коштів на заробітну плату муніципалам вистачить ще лише на 3 місяці. А зараз працівники Муніципальної варти охороняють соціально важливі об`єкти — лікарні, садочки, музеї тощо. Також працівники комунального підприємства активно долучаються до роботи моніторингових груп, котрі контролюють дотримання карантинних умов у місті.

фото умовне, автор: Олександр Мазуренко

«Бюджетні призначення на ЛКП „Муніципальна варта“ — 32 млн грн. З них ми профінансували — 18,8 млн, тобто залишилося 13,2 млн грн. З цих коштів на заробітну плату передбачено 30 млн грн. З цих коштів залишилось 12,4 млн грн, а це менше, ніж на 3 місяці. Варто зазначити, що майже 2 млн грн бюджетного призначення — на лізинг евакуаторів», — розповідає Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.

Нагадаємо, працівники ЛКП «Муніципальна варта» охороняють низку комунальних об'єктів, ходять у рейди та забезпечують правопорядок у місті, зокрема його центральній частині. Муніципали беруть участь в забезпеченні громадського порядку під час масових заходів, супроводжують всі процесії релігійного та тематичного характеру. До того ж, працівники Муніципальної варти проходять медичне навчання, завжди мають із собою засоби домедичної допомоги. Також працівники підприємства за потреби присутні під час демонтажних робіт незаконно встановлених тимчасових споруд та конструкцій, забезпечуючи при цьому громадський порядок та безпеку. У час карантину муніципали працюють у посиленому режимі: охороняють заклади медицини, входять до міських моніторингових груп та беруть участь у рейдах, перевіряючи об'єкти торгівлі на дотримання карантинних заходів.

З переліком комунальних об'єктів, що перебувають під наглядом ЛКП «Муніципальна варта» у 2020 році можна ознайомитись за посиланням: https://city-adm.lviv.ua/news/government/278596-sesiia-zatverdyla-perelik-obiektiv-iaki-perebuvatymut-pid-nahliadom-munitsypalnoi-varty

Нагадаємо, депутати міської ради зареєстрували проект ухвали «Про припинення ЛКП „Муніципальна варта“ шляхом ліквідації», що передбачає припинення роботи підприємства.