«У період поширення коронавірусу вкрай важливо, щоб місто було вчасно прибраним та чистим», — І. Маруняк

• 17.06.2020, 20:26
  • Пресслужба ЛМР
Як наголосила заступниця міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк, неможливо економити на забезпеченні чистоти міста, особливо в час поширення коронавірусної інфекції. За інформацією департаменту економічного розвитку, цьогоріч, порівняно з минулими роками, на забезпечення вивезення і захоронення сміття в бюджеті передбачено не 300 млн грн, а лише 250 млн грн. Станом на сьогодні залишається лише 239 млн грн, оскільки вже був проведений перерозподіл коштів, і частину грошей з ТПВ вже використали на інші об'єкти.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Якщо говорити, що кошти зекономлені, у мене питання, а чи можна економити на вивезенні сміття? Ми вже мали таку ситуацію 3 роки тому, коли у Львові сміття не вивозилося, і місто просто потопало у смітті. Зараз ми його вивозимо. Вивозимо як в межах Львівської області, так і за її межі. Уявіть собі, що буде, якщо ми не будемо оплачувати за вивезення сміття, особливо в час, коли є коронавірус, пандемія, і вкрай необхідно, аби було чисто, прибрано, щоб проводилася дезінфекція, в тому числі й біля контейнерних майданчиків», — зазначила Ірина Маруняк.

Як пояснюють у департаменті економічного розвитку ЛМР, з огляду на те, що в місяць на компенсацію перевізникам відходів скеровують 17,5 млн грн, а також передбачена виплата субвенцій населеним пунктам, які приймають сміття, — до кінця року передбачених коштів не вистачить.

«По ТПВ ми щороку передбачали 300 млн грн: 250 млн грн передбачали на компенсацію за вивіз перевізникам, а 50 млн грн — це була субвенція іншим населеним пунктам, які приймали ТПВ.

Цього року ми затвердили в бюджеті тільки 200 млн грн на вивіз, тобто на 50 млн грн менше, і 50 млн грн субвенції. Це було на початку року.

Станом на зараз на субвенцію іншим населеним пунктам, які приймають ТПВ, залишилося тільки 39 млн грн. Тобто, ми вже звідси взяли кошти на інші наші роботи, зробивши перерозподіл коштів.

Так, з тих 39 млн грн майже 8 млн грн вже профінансували, і у нас залишився 31 млн грн на субвенцію. І це при тому, що це тільки червень. Тобто до кінця року 100% нам цих коштів не вистачить.

Якщо говорити про розрахунок коштів на відшкодування перевізникам, які вивозять сміття, то в середньому в місяць зараз ми витрачаємо 17,5 млн грн. Сміття зараз продукується набагато більше. У зв’язку з коронавірусом у нас збільшилася кількість сміття від поліетилену, засобі індивідуального захисту, відходів у медичних закладах — маски, халати та ін.

Отож, якщо зараз у місяць ми використовуємо 17,5 млн грн, то на 12 місяців треба 203 млн грн. А у нас є лише 200 млн грн. Тобто ми вже бачимо, що цих коштів до кінця року нам не вистачить. Тому робити якийсь перерозподіл коштів і забирати їх у ТПВ — це не правильно, бо саме в період пандемії знову повторити сміттєву кризу — це вкрай небезпечно", — розповіла Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку ЛМР.

Нагадаємо, депутати Львівської міської ради зареєстрували проект ухвали, яким пропонують зняти кошти із вивезення сміття та передати їх на закупівлю медичного обладнання для дитячої лікарні. Позиція головного лікаря дитячої лікарні та медичного колективу — однозначна: не можна ставити під загрозу все місто, адже в період карантину питання вивозу сміття — це питання безпеки.