«Сесія мусить бути — ми говоримо про безпеку міста на наступні роки», — А. Садовий

• 18.06.2020, 10:08
  • Пресслужба ЛМР
Завтра у Львові відбудеться пленарне засідання, під час якого розглядатимуть декілька важливих питань для розвитку міста. Мова йде про реконструкцію міських трамваїв з облаштуванням пониження для маломобільних груп, залучення коштів для будівництва нового депо та реконструкції мереж «Львівелектротранс», модернізацію очисних споруд. Також мова йтиме про кошти на виплату зарплат працівникам комунальних підприємств. Про це розповів мер міста Андрій Садовий в ефірі радіо «Львівська хвиля».

Дизайн Трамвайного Вагона Кт4Su-Кпв-Lv (Один З Можливих Варіантів Модернізації)

«Закон дозволяє робити винятки. Хоча ми спілкувалися з керівниками фракцій, і голоси розділилися. Частина депутатів дуже сильно хоче працювати, тому що вибори і в них погані рейтинги, тому думають прийти і трохи покричати, частина все-таки розуміє, що під час карантину, якщо і збиратися, то на пів години, щоб проголосувати важливі питання, і розійтися.

В нас є декілька важливих питань, є дедлайни по декількох проектах співпраці з Європейським банком. Банк готовий дати кошти на модернізацію наших трамваїв, щоб робити з них низькопідлогові, тому що ми не купимо всі нові - один новий трамвай коштує 1 млн 600 євро, а ми можемо взяти кошти і зробити модернізацію, щоб люди, які мають інвалідність, могли заїжджати у трамвай.

Друге важливе питання — це модернізація очисних споруд, і тут взагалі унікальна співпраця з Банком, тому що нам гарантію дають більшу, ніж самих коштів, які ми беремо під феноменально вигідні умови.

Ну і третій великий проект. Банк створив стабілізаційний фонд, до речі, вже Дніпро прийняв всі рішення, і от Львів стоїть на черзі. Я третій раз збираю депутатів, і не вони не хочуть голосувати, щоб місто отримало 750 млн грн — це для наших комунальних підприємств, тому що поступлення не йдуть у бюджет, комунальні платежі також впали, і банк, як Міжнародний валютний фонд, дає кошти Україні. І тут в мене велика дискусія з депутатами, особливо з тими, які у Верховній Раді голосують за всі ті угоди, співпраці, а ту кажуть — ні-ні, Львову не треба ніяких кредитів.

От ми робили трамвай на Сихів — його ж можна було не робити, правда? Банк допоміг. От ми вулицю городоцьку робили, Личаківську робили — це проекти, які ми реалізуємо за підтримки Європейського банку, і тут людям перед виборами просто голову зносить. Тому що вони бігають, щоби такого зробити, щоб нашкодити, бо таким чином Садовому створимо проблеми. Але я кажу — ви місту створюєте проблеми, тому що всі ці проекти ми все одно будемо реалізовувати вже наступного року. Але треба оформити документи, подати згоду ради.

Сесія мусить бути — ми говоримо про безпеку міста на наступні роки. Тому що це інвестиції десятки мільйонів євро, це наше з вами майбутнє. Якщо на пів години зібратися і піти — це нормально. Але якщо завтра знову буде обговорення всіх питань годинами — це глупота. Але я вірю у здоровий глузд наших депутатів. Сесію спеціально скликаємо після обіду, будемо провітрювати приміщення, будуть дотримані всі вимоги", — розповів мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, у четвер, 28 травня, на сесії міської ради пропонували проголосувати низку важливих питань для розвитку міста, однак депутати не підтримали ці ухвали.