«Перш ніж підписувати вчорашнє рішення нашої комісії, я його погодив з міністром розвитку громад і міністром охорони здоров’я», — А. Садовий

• 25.06.2020, 14:24
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував доцільність прийняття вчорашнього рішення комісії ТЕБ і НС щодо відкриття спортивних клубів, закладів харчування. Також він розповів про міжрегіональне сполучення і дитячі садочки.

фото умовне, автор: Роман Балук

«Два місяці я просив обласну регіональну комісію дати можливість відновити транспортне сполучення зі Львовом. Кожного дня 150 тисяч людей приїжджають сюди на роботу. Коли це не було врегульовано, якісь невідомі буси вщент набивались людьми і їхали до Львова. Це був неконтрольований процес, це не було правильно. На щастя, регіональна комісія прийняла рішення відновити маршрути, і це можна пильнувати.

Тепер щодо нашого вчорашнього рішення. В місті є «особливі» фітнес-клуби, які приймають людей, закриваються і ніхто з перевіркою туди не може зайти, а є такі, які чесно чекали нашого дозволу. Якщо є можливість людям збиратися в групи до 10 осіб, то чому вони не можуть збиратися в фітнес-клубах і займатися спортом у великому просторому залі? Я вважаю, що це можливо робити і тримати на контролі. Те ж саме стосується закладів харчування. Чому 5−6 людей не може зайти в середину ресторану, якщо він ретельно провітрюється?

Я розумію переживання, адже в нашій області є багато хворих, але частка Львова з них — це четвертина. Ми щодня моніторимо ситуацію по наших лікарнях. З початку пандемії в області ми резервували 2500 ліжок. В інфекційній лікарні станом на сьогодні ми маємо 191 людину, на апараті ШВЛ — 1. Здатність медичної системи приймати хворих — це чинник № 1, і ми його моніторимо кожного дня. Перш ніж підписувати вчорашне рішення нашої комісії, я його погодив з міністром розвитку громад і міністром охорони здоров’я. Я їм пояснив ситуацію Львова. Якщо ми вб'ємо малий і середній бізнес, то завтра ті всі люди прийдуть сюди, і ми їм нічим не допоможемо. В Німеччині, Ізраїлі мільярдні дотації для бізнесу. Тому треба шукати баланс. Треба брати приклад з Швеції, де і економіці давали працювати, і проводили контроль, і постійна персональна відповідальність. Ми сьогодні зобов’язали всіх, хто працює в кафе, фітнес-клубах, щоб вони здали ІФА-тести (так, як ми це зробили по всіх, хто задіяний під час ЗНО).

Кожного дня потрібно приймати оперативні і вчасні рішення. Як нам бути у Львові, коли літаки літають, поїзди їдуть, кордон відкритий? Треба навчитись з COVID-19 жити і оберігати тих людей, які в зоні ризику. Дякую всім, хто має маски в громадських місцях, магазинах, адже тоді ймовірність зараження падає в 18 разів. Якщо ви бачите когось в транспорті без маски — бийте в набат.

Щодо дитячих майданчиків, то маленьку дитину не можна проконтролювати. Тут має бути відповідальність батьків.

Комунальні садочки залишаються закриті, бо в нас є багато працівників старшого віку. Ми за них переживаємо. Молоді люди не йдуть в комунальні садочки працювати, бо рівень зарплати не високий. Приватним закладам простіше, вони можуть в маленькій групі працювати", — сказав мер Львова.

відео: Андрій Андрух