«Десята частина бюджету розвитку міста на освіту йде в освіту Винник», — А. Садовий

• 08.10.2020, 12:17
  • Пресслужба ЛМР
Львів інвестує значні кошти у розвиток інфраструктури м. Винники. Зокрема, місто фінансує ремонти шкіл та садочків, каналізування та ремонт доріг. Також сьогодні, під час зустрічі з мешканцями Винник, міський голова Львова Андрій Садовий обговорив покращення транспортного сполучення між Винниками та Львовом. Зокрема, як зазначив мер, вже 24 жовтня планують відкрити для проїзду вул. Личаківську.

фото: Роман Балук

«Плануємо до 24 жовтня відкрити відремонтовану Личаківську. Це буде нормальний проїзд для вас між Винниками і Львовом.

Також спробуємо налагодити тут проблеми із транспортом, адже є погане сполучення зі старими Винниками. Фізично, у нас зараз критична ситуація із кількістю транспорту. Але ми зараз замовили в «Електрону» 250 нових електробусів, 10 сучасних трамваїв. Також ми зараз в тендері на 100 автобусів і підписуємо угоду на 100 тролейбусів з автономним ходом. Тобто впродовж наступних 2 років має з’явитись 460 одиниць нового транспорту. Думаю, що вже на початку року ми дамо пару автобусів у Винники, щоб дати вам нормальне сполучення.

Але ви повинні розуміти, що на 1 мешканця Винник ми витрачаємо в 2−3 рази більше коштів, ніж на 1 мешканця будь-якого району Львова. Але у вас була складна ситуація, і ви самі бачили, що було 5 років тому, а що є зараз. Ремонт школи, садка, дороги — це дуже великий об'єм робіт.

Наша задача — дати більше грошей на каналізування. Якщо все буде добре, спробуємо зробити дорогу від вашої міської ради до госпіталя, адже вона теж в поганому стані.

Я обов’язково зроблю окрему зустріч з вашими посадовцями і проговорю з ними всі проблемні питання. Залучимо до цього процесу пані Ірину Маруняк — фахового заступника", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Так, місто напрацьовуватиме варіанти вирішення проблеми транспортного сполучення із Винниками.

«Я спілкувався з багатьма мешканцями цього міста, і тут справді є актуальне питання з транспортом для нижніх Винник. Говорив з управлінням транспорту: нам, об'єктивно, з 1 січня треба буде з цим давати лад і готувати якесь рішення проблеми. Зараз місцева влада цим не займається», — додав начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

«Кожного року у Львові, у тому числі і у Винниках, на 15% стає більше легкових машин. До того ж, кожного ранку до 150 тис. людей в'їжджають у Львів та виїжджають ввечері. В цілому світі є один варіант вирішення проблеми — максимально якісна робота громадського транспорту і пересаджування людей на автобуси, трамваї та тролейбуси. Тому наша задача — закупити цей транспорт, який ми зараз замовили, і дати можливість вам швидко добиратись з одної точки до іншої. Один автобус везе у нормальний час до 100 людей. Натомість для того, щоб перевезти 100 людей автомобілями, потрібно 80 машин», — наголосив Андрій Садовий.

Спільно з мешканцями під час зустрічі обговорили й можливість розширення дороги.

«Вузька ділянка дороги є на вул. Пасічна — вул. Личаківська. Ми там плануємо робити кільце. Також ми плануємо розширити вул. Личаківську біля 28 заводу. Є питання лише щодо тих МАФів, які там стоять», — відзначив мер Львова.

Також він додав, що Львів інвестує значні кошти у розвиток інфраструктури Винник.

«Ми, як місто, на сьогоднішній день фінансуємо у Винниках школи та садочок. Ви можете побачити, що там було, і що стало. Це шалені кошти з бюджету розвитку Львова. Десята частина бюджету розвитку міста на освіту йде в освіту Винник. Якщо порахувати на одного мешканця, то у вас виходить у 2−3 рази більше, ніж у мешканців, які живуть у інших районах. Це тому, що Винники були доведені до дуже складного стану. Ми упродовж останніх років з міських коштів дуже багато фінансуємо. Я бачу, що ситуація змінилась. Ми дуже багато працюємо по каналізуванню, ремонтах доріг, інфраструктурі та мережах, які ми замінюємо. Тому я переконаний, що ситуація змінюватиметься.

З першого січня ми вже беремо юрисдикцію над Винниками і наші департаменти напряму будуть працювати по всіх напрямках. Зокрема, по напрямку водоканалу", — зазначив міський голова Львова.

Додамо, на розвиток інфраструктури м. Винники у бюджеті Львова 2020 року передбачено 214 млн грн.

Зокрема, на:

• сферу освіти — близько 13,4 млн грн;
  • сферу культури — 187 тис. грн;
  • облаштування ЦНАПу — 3,6 млн грн;
  • реконструкцію приміщення для домівки ПЛАСТ — 1,7 млн грн;
  • капітальний ремонт вул. Івасюка — 20 млн грн;
  • капітальний ремонт вул. Личаківської (від вул. Букової до межі міста) — 130 млн грн;
  • реконструкцію та будівництво водопровідних, каналізаційних мереж — 24,9 млн грн;

Загалом у розвиток інфраструктури м. Винник упродовж 2014−2020 рр. місто інвестувало понад 269 млн грн. Зокрема, 2015 р. — понад 3,2 млн грн; 2016 — понад 16,9 млн грн; 2017 — понад 43,9 млн грн; 2018 р. — понад 70,3 млн грн; 2019 р — понад 97 млн грн.