Мер Львова наголосив на необхідності переглянути рішення уряду про «карантин вихідного дня»

• 16.11.2020, 15:48
  • Марія Демчина
Сьогодні відбулася селекторна нарада прем'єр-міністра України із мерами міст щодо «карантину вихідного дня». Мер Львова Андрій Садовий пояснив, що такі рішення мають приймати спільно з містами, і поки не буде компенсаторного механізму, говорити про наступні «карантини вихідного дня» недоцільно.

фото: Роман Балук

«Нарада була дуже непростою, тому що всі мери в один голос говорили, що такі рішення недопустимі, якщо перед тим не було спільної позиції. Тому що ми в одному човні, і має бути спільна позиція всіх органів влади. Навіть пані Голубовська — відома імунологиня, виступила проти, сказавши, що «карантин вихідного дня» не дає ефекту. А якщо говорити взагалі про глобальний локдаун на 3−4 тижні, то він доб'є нашу економіку. Тому якщо ми хочемо щось робити частково, то спочатку треба знайти кошти, компенсувати малому і середньому бізнесу. Для Львова це критично важливо, в нас 50 тисяч людей можуть потрапити під цей локдаун. Слава Богу, що в суботу-неділю ми спокійно це пройшли.

Наступна така нарада буде в четвер. Думаю, що ця постанова буде відкоригована, і у вівторок у Верховній Раді також має бути обговорення цієї постанови: рада буде наполягати, щоб вона була відкоригована з точки зору здорового глузду. Тому що треба врахувати думку всіх, а потім ці рішення одностайно виконувати", — пояснив мер Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух