Відбулось ще одне судове засідання: мер Львова висловив підтримку Інні Свистун

• 17.11.2020, 17:11
  • Марія Демчина
Сьогодні у Галицькому районному суді відбулось засідання у справі Інни Свистун, керівниці міського управління комунальної власності. Раніше прокуратура висунула їй підозру у службовій недбалості, однак посадовиця усі звинувачення відкидає та вважає підозру замовною через свою принципову і чесну позицію. Мер Львова Андрій Садовий вкотре висловив підтримку Інні Свистун.

фото: Роман Балук

«Я знаю Інну Свистун як доброчесного працівника, її робота завжди ставиться в приклад як в міській раді, так і на рівні України. Її неодноразово запрошували на засідання Верховної Ради, і приклади якісного поводження з майном і якісної роботи у системі ProZorro дуже часто були унікальними в Україні. Минулого року від реалізації майна у ProZorro громада міста Львова отримала спільно з ПДВ більше 520 млн грн, і це така сума, яку отримали всі інші міста разом з Києвом. Це показує високий професіоналізм і якісне управління», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Зі слів мера, згадану методику розрахунку вартості оренди приміщень для громадських організацій (йдеться про застосування диференційованих ставок оренди для некомерційних потреб: приміщення, площею до 70 кв. м — ставка 2%, понад 70 кв. м — ставка 6%) підготувало управління комунальної власності ЛМР, і жодних претензій раніше не виникало: усі перевірки підтверджували правильність цієї формули. Адже місто всіляко сприяє громадським організаціям та допомагає їм, тому за менші площі оренд — менша ставка.

«Дуже багато міст мають наш досвід як передовий в Україні. Громада тільки отримує плюс, тому що ми розвиваємо громадянське суспільство, помагаємо тим людям, які активні. Тому велика подяка Інні Свистун за її роботу.

В нас багато різних перевірок було. Коли виникають запитання, міські структури звертаються у фонд державного майна, який завжди підтверджує правильність наших дій. Наші фахівці, готуючи ті чи інші рішення, дуже якісно вивчають чинне законодавство України. Тому ми вважаємо, що зауваги прокуратури не є до кінця обґрунтовані. На мою думку, ця справа не має перспективи, тому що всі дії управління комунальної власності міста — виключно в рамках чинного законодавства України. Під час перевірки контрольно-ревізійного управління, аудит-служби чи наших внутрішніх перевірок жодних порушень не виявлено", — додав мер Львова Андрій Садовий.

Звинувачення прокуратури — абсурдні, тому винні мають бути покарані. На цьому вкотре наголосила керівниця управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

«Сьогодні суд мав би черговий раз утвердитися в абсолютній некомпетентності прокуратури, яка підготувала ці матеріали до суду. У повній деградації правоохоронних органів, які абсолютно не доклали зусиль, щоб дослідити справу, висмоктали з пальця ситуацію, по якій я, як керівник, сьогодні повинна ходити до суду і щось доводити. Суть звинувачення полягає в тому, що я, нібито, неправильно застосувала орендну ставку для громадських організацій, які орендують в міста площі. Місто Львів, як і кожне інше місто, надає преференції громадським організаціям — до 70 метрів ставка 2%, більше 70 метрів — 6%. А прокуратура вважає, що за всі площі організації мають платити 6%, як ресторани. Це повний абсурд. Наша методика чітко відповідає постанові Кабміну, є роз’яснення фонду держмайна, що ми це вірно застосовуємо.

Прокуратура тратить гроші платників податків, ходить до суду, і за це в майбутньому хтось має відповісти, бо якщо хтось зловживає владою, мають бути наслідки", — пояснила після засідання Інна Свистун, керівниця управління комунальної власності ЛМР.

З її слів, справа добігає кінця: залишилось ще слухання двох свідків, а відтак — дебати.

Нагадаємо, 6 травня 2020 року керівниці міського управління комунальної власності Інні Свистун оголосили підозру у службовій недбалості. За версією прокуратури, Інна Свистун уклала деякі договори про оренду за зниженою ставкою, внаслідок чого міський бюджет нібито втратив майже 1,2 млн грн. Натомість посадовиця усі звинувачення відкидає та вважає підозру замовною через свою принципову і чесну позицію щодо управління комунальним майном.

Галицький районний суд 7 травня обрав запобіжний захід у вигляді застави 42 тис. грн, а також відсторонив Інну Свистун від займаної посади на час проведення слідства. Відтак, посадовиця подала апеляційну скаргу на це рішення суду. А вже 26 травня апеляційний суд Львівської області скасував ухвалу про відсторонення й поновив Інну Свистун на роботі. Загалом по цій справі відбулось уже декілька судових засідань.

відео: Андрій Андрух