«Глави всіх конфесій у місті Львові підтримали ініціативу будівництва крематорію», – А. Садовий

  • 31.05.2021, 09:43
  • Пресслужба ЛМР
Незабаром у Львові оголосять архітектурний конкурс на будівництво крематорію для того, щоб знайти найкращий варіант для реалізації цього проєкту. Про це під час ранкового ефіру на радіо «Люкс FM» розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

фото умовне, автор: Олександр Мазуренко

«Ми плануємо оголосити архітектурний конкурс на будівництво крематорію. Це має бути досконала споруда з точки зору естетики архітектури зокрема. Я думаю, що ми будем його робити за принципом державно-приватного партнерства. По закону крематорії мають бути виключного комунальними, їх не можна приватно будувати.

В світі, в Європі до 70% людей обирають кремацію. В Україні також багато людей цього хочуть, але якщо хтось з львів’ян заповідає кремацію, то їх потрібно везти до Києва. Кожне місто має мати таку послугу, а люди вже самі обирають, як вони хочуть бути поховані після смерті.

Зазначу, що ми збирали раду єпископів, де були глави всіх конфесій у місті Львові, і всі вони підтримали ініціативу будівництва крематорію. За таку ініціативу були і протестанти, і католики, і православні. Можливо хтось з людей проти цього, але це нормально, вони завжди матимуть можливість бути похованими в традиційний спосіб», – наголосив Андрій Садовий.