Мешканців Львова закликають перевіритись на ризик виникнення діабету 2-го типу

  • 11.05.2022, 18:09
  • Марія Демчина
На фоні хронічних стресів, особливо під час війни, значно зростають ризики виникнення цукрового діабету 2-го типу. Тож у Львівській області стартувала кампанія «Мисливці за діабетом», під час якої сімейні лікарі «полюють» на захворювання, інформуючи про його профілактику, вчасне виявлення та лікування.

Фото Романа Балука

Як розповіла керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Леся Кобецька, у Львові близько 20 тисяч осіб мають цукровий діабет. Попри коронавірус та війну, лікарі продовжують працювати «на профілактику» захворювань.

«Минулого року ми розробили стратегію розвитку медицини Львова і планували, що ці роки присвятимо роботі сімейних лікарів, тобто профілактиці захворювань. Тому, незважаючи на те, що в нас війна, ми приділяємо увагу ранньому виявленню різних недуг, особливо тих, які призводять до важких ускладнень. Це, зокрема, і цукровий діабет», - зазначає Леся Кобецька.

Львівська область – один із лідерів за кількістю нових виявлених випадків цукрового діабету та один із п’яти цільових регіонів, де працюють команди «Мисливців за діабетом». 

«З початком війни ми переглянули нашу діяльність і сфокусувалися на тому, щоб інформувати про цукровий діабет 2-го типу, тестувати на рівень цукру в крові та надавати консультації на місцях тим, хто цього найбільше потребує. Для цього ми створюємо мобільні медичні команди», – каже Галина Майструк, менеджерка україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Часто люди можуть певний час не відчувати симптомів діабету 2-го типу, а діагностувати недугу вже тоді, коли виникли ускладнення. Саме тому лікарі закликають перевіряти рівень глюкози в крові та пройти онлайн-тест на ризик виникнення цієї недуги. А ще – уникати стресів, висипатись та правильно харчуватись, щоб не «нажити» діабет 2-го типу.

Перший доказовий онлайн-тест на визначення індивідуального ризику діабету можна пройти тут: diabetes.phc.org.ua. Зробити тест можна як самостійно, так і під час прийому у свого сімейного лікаря.

До слова, кампанія «Мисливці за діабетом» реалізується україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» у партнерстві з Центром громадського здоров’я України.

Довідка

В Україні понад 1,3 мільйони людей мають цукровий діабет. За даними Світового Банку, поширеність цього захворювання становить 8,4%. Більше половини людей із цукровим діабетом (65%) не знають про свій діагноз, а рівень госпіталізацій пацієнтів із цим захворюванням в Україні дуже високий.