UNBROKEN KIDS: у Львові зібрали майже 36 млн грн на обладнання для дитячої реабілітації

  • 26.11.2023, 11:51
  • 530
  • Пресслужба ЛМР
Завдяки небайдужим українцям, організаціям, компаніям, підприємствам та меценатам з-за кордону, вдалося зібрати майже 36 мільйонів гривень на центр реабілітації UNBROKEN KIDS на базі дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання. За ці кошти вже закупили найновіше медичне обладнання. Збір коштів реалізував Благодійний фонд «Незламні».

Фото ілюстративне, автор - Еміліо Морнатті

Фандрейзингова кампанія розпочалася 25 травня 2023 року на сайті dobro.ua.

«Ми надзвичайно вдячні усім, хто долучився, хто допоміг здійснити нашу мрію! Це надзвичайно важливо для наших дітей, які отримують тут реабілітацію, щоб вони могли відновлюватися у нас, в Україні, і не їхали за кордон. Це надзвичайно покращує нашу роботу, бо діти відновлюються набагато швидше. Нове обладнання, яке закупили, покращить відновлення пацієнтів, бо багато чого побудоване на іграх, що важливо в процесі реабілітації дітей», - розповів керівник реабілітаційного відділення лікарні святого Миколая Сергій Худа.

Сергій Худа переконує, що тепер  UNBROKEN KIDS має зовсім інші можливості. До прикладу, Яна Степаненко була змушена поїхати до США на реабілітацію, бо у Львові, як і в Україні, не було потрібного обладнання. Нині в лікарню святого Миколая закупили все необхідне, і це дозволяє надавати увесь цикл допомоги – від хірургії, протезування – і до виписки маленького пацієнта.

До слова, саме Яна Степаненко, юна дівчина з українського Нью-Йорка, стала обличчям кампанії збору коштів. Вона постраждала внаслідок ракетної атаки на краматорську залізницю у квітні 2022 року, тоді втратила обидві ніжки, лікувалася у Львові, отримала протези у США. Нині повернулася до Львова, де вже пробігла символічну дистанцію у 70 метрів на півмарафоні і своєю силою духу надихнула багатьох. Тепер продовжує реабілітацію у лікарні святого Миколая.

Нині у відділенні UNBROKEN KIDS є діти, які отримали травми внаслідок війни (мінно-вибухові, опікові травми), також є пацієнти з черепно-мозковими, спінальними травмами. Крім того, є діти, які перенесли оперативні втручання після видалення пухлини головного мозку.

За час благодійної кампанії відбулося кілька культурних і спортивних подій, які присвятили збору коштів, і де учасники донатили на дитячу реабілітацію (Львівський напівмарафон НЕЗЛАМНОСТІ, Фітнес-конвенція For Fit Day 2023, Business Dragons Cup), приєднувалися і зірки естради (ансамбль “Дударик”, Оля Полякова, Ніно Катамадзе).  Крім того, найбільший український медичний провайдер Helsi допоміг поширити інформацію про збір по всій Україні і, таким чином, зібрали майже 300 тисяч гривень.

«Найбільшу допомогу серед львівських підприємств надали освітяни – навчальні заклади та відділи освіти зібрали разом 10 мільйонів гривень! Неймовірна сума, як і кожен, хто зробив пожертву! Сильно допомогли також львівські комунальні підприємства. Ми щиро дякуємо всім: організаціям, компаніям, приватним бізнесам, небайдужим українцям та друзям з-за кордону, хто допоміг реалізувати цей важливий проєкт і зробити можливою найкращу реабілітацію для дітей в Україні!», - підсумував виконавчий директор БФ «Незламні» Олександр Кобзарев.

Загалом найбільший внесок зробила німецька організація DAHW (Deutsche Lepra- und Tuberkulosehilfe e.V.), пожертвувавши  512 тисяч євро. 

Серед обладнання, яке закупили для реабілітаційного відділення, є:

1. Система для мобілізації організму та функціональної реабілітації Imoove 600, ALLCARE innovations

2. Сходи для перенавчання ходьби

3. Апарат фокусованої п’єзоелектричної ударнохвильової терапії enShock

4. Апарат для лазерної терапії Opton Pro

5. Пристрій для реабілітації та функціональної сенсорно-моторної оцінки нижніх кінцівок Hunova

6. Роботизований стіл-вертикалізатор з інтелектуальною системою для розробки нижніх кінцівок А1-3

7. Роботизована інтелектуальна система з зворотнім зв’язком для реабілітації верхніх кінцівок A2-2

8. Віртуальна реабілітаційна система Neofect Smart Board BDC, максимальна комлектація та Віртуальна реабілітаційна система Neofect Smart Glove GLCA3, максимальна комлектація (S, M, L) та Neofect Smart Kids KDCA4

9. Реабілітаційна дошка Neofect Smart Pegboard

10. Багатофункціональний стіл для розробки дрібної моторики рук Manualex M12

11. Тренажер для активної реабілітації Mini Tensor

12. Реабілітаційна локомоторна станція для неврологічної реабілітації h/p/cosmos locomotion 150/50 DE med з динамічною системою зниження ваги система h / p / cosmos airwalk включаючи безшумний компресор (Німеччина)

13. Апарат електротерапевтичний для ТЕКАР терапії Thermo Pro

14. HITOP HiToP 2touch 

Довідка

У Центрі НЕЗЛАМНІ стабілізували та лікували дітей після катастроф у Броварах, Вінниці, Чаплиному, Дніпрі, Бахмуті, Краматорську. І це лише частина міст, з яких доводилося рятувати дітей із тяжкими пораненнями та ампутаціями. Військові травми є одними з найскладніших у лікуванні, а медичне устаткування при цьому має вирішальну роль у наданні невідкладної допомоги та реабілітації. Через відсутність необхідного медичного обладнання, лікарі змушені просити про евакуацію  маленьких пацієнтів в західні країни, де вони, відірвані від дому, проходять шлях одужання. Тому метою центру НЕЗЛАМНІ є зробити так, щоб всю необхідну допомогу надавати в єдиному місці – вдома, в Україні, і разом радіти першим крокам, першим успіхам та результатам реабілітації.

За оцінками UNICEF, щонайменше 1000 українських дітей зазнали поранень через війну. Реальні цифри – суттєво вищі.